www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 20 تیر 1399
یکشنبه 28 اردیبهشت 1393 , 18:30
مدیرکل حوزه‌ استاندار: امیدواریم "کرمان مجازی" الگوی توسعه سایر استان‌ها شود

کرمان مجازی/ رسانه ها/ ایسنا
مدیرکل حوزه‌ استاندار کرمان گفت: کرمانِ مجازی نخستین شبکه اجتماعی توسعه‌محور است که اعضای آن قصد مشارکت در فرآیند توسعه استان را دارند.


خلیل همایی ‌ پیرامون راه‌اندازی سایت کرمانِ مجازی اظهار کرد: هدف از ایجاد کرمانِ مجازی این است که تمامی ظرفیت‌های استان جهت توسعه بکار گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه محور وحدت در کرمان، ولایت و توسعه است ادامه داد: این سایت نخستین شبکه اجتماعی توسعه‌محور محسوب می‌شود و افرادی که عضو آن خواهند شد قصد دارند در فرآیند توسعه استان مشارکت کنند.
وی ادامه داد: پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان بعضی در داخل، بخشی در خارج استان و حتی قسمتی از آن در خارج از کشور نهفته است از این رو ضمن جمع‌آوری همه این امکانات تمامی کرمانی‌ها نیز در هر نقطه از کشور و جهان شهروند کرمانِ مجازی خواهند بود.
مشاور و مدیرکل حوزه‌ استاندار با بیان اینکه کرمانِ مجازی دو دروازه دارد تصریح کرد: یکی از این دروازه‌ها در اختیار دولت یعنی استانداری قرار داد که همه اطلاعات مورد نیاز برای کلیه سرمایه‌ها را در اختیار دیگران قرار می‌دهد.
همایی افزود: به طور مثال 44 روستای شهرستان زرند با کمبود امکانات ورزشی مواجه و 20 روستا نیز به سیل‌بند نیازمند هستند و این نیازمندی‌ها و حتی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، وضعیت موجود و مطلوب آینده توسط استانداری و از طریق کرمانِ مجازی معرفی می‌شود.
وی بیان کرد: به طور کلی استانداری از معبر یکی از دروازه‌های کرمانِ مجازی در شش حوزه گردشگری، صنعت، معدن، تجارت، خدمات و کشاورزی تمامی اطلاعات را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.
مدیرکل حوزه‌ استاندار کرمان گفت: از دروازه دیگر، همه کرمانی‌ها و حتی غیرکرمانی‌ها می‌توانند به عنوان شهروند عضو این جامعه مجازی و شبکه اجتماعی شده و با ایجاد پروفایل، اطلاعات خود را در آن ثبت کنند.
همایی تاکید کرد: اعضای کرمانِ مجازی می‌توانند از نواقص و یا امکانات موجود در استان آگاهی پیدا کرده و علاقمندی خود به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف را بیان کنند به عنوان نمونه استان کرمان دارای 300 روز آفتابی در طول سال می‌باشد و همین امر می‌تواند بستر لازم جهت بهره‌برداری از انواع سازه‌های آفتابی را فراهم کند.
وی تاکید کرد: همچنین بزودی کرمانِ مجازی کمپین‌هایی را جهت رفع محرومیت از نقاط مختلف استان راه‌اندازی خواهد کرد مثلاً در این کمپین‌ها تعدادی پزشک جهت خدمت چند روزه در منطقه‌ای که فاقد امکانات است اعلام آمادگی می‌کنند.
مدیرکل حوزه‌ استاندار کرمان گفت: پس از افتتاح کرمانِ مجازی توسط"نوبخت" معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، تیم‌هایی جهت فعالیت در این سایت در حال آموزش هستند و فعلاً به صورت دو شیفت فعالیت می‌کنند اما بعد از مدت کمی کرمانِ مجازی به صورت شبانه‌روزی عمل خواهد کرد.
همایی در پایان خاطرنشان کرد: ضمن اینکه همه‌ی شهرستان‌های استان نیز در کرمانِ مجازی فایل اختصاصی داشته و ظرفیت‌ها و کمبودهای خود را بیان خواهند کرد، امیدواریم این سایت الگویی برای توسعه سایر استان‌های کشور شود.

Copyright © 2017. All right reserved