www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 28 مرداد 1398
کرمان‌مجازي- هيچ موفقيتي اتفاقي نيست. ضرب‌المثل «يک‌شبه ره صد ساله رفتن» در واقعيت مصداقي ندارد و نمونه‌هاي اندک افرادي که يک‌شبه بار خود را بسته‌اند، به همان فاصله‌ي اندک نيز مال خود را از دست داده‌اند. اما راه‌اندازي کسب و کاري که پايدار، موفق و سودده باشد، نياز به تلاش و مداومت در کار دارد. اين تفکر که ثروتمندان زندگي بي‌دغدغه و آسوده‌اي دارند، تصوري اشتباه است. اگر در زندگي افراد موفق، کارآفرينان برجسته و بزرگ‌ترين سرمايه‌داران نگاه کنيم، رد پاي تلاش خستگي‌ناپذير و برنامه‌ريزي‌هاي زمان‌بندي شده‌اي را مي‌بينيم که با تخصص و مشورت عجين شده است. بنابراين اگر به‌دنبال افزايش درآمد و ايجاد کسب و کاري پايدار و سودآفرين هستيم، بايد در پي عملي کردن ايده‌ها و اهداف خود با استفاده از تجارب افراد موفق در کنار تلاش و پشتکار خود باشيم.

يکي از مهم‌ترين و موثرترين راه‌هاي آشنايي با چگونگي ورود به کارآفريني و ايجاد انگيزه در افراد علاقه‌مند به ورود به اين عرصه، استفاده از صحبت‌ها و تجارب افراد موفق در حيطه‌ي کارآفريني است.

«سعيد ذکري» کارشناس ارشد معماري، جوان 27 ساله‌اي است که با وجود جوان بودن، تجارب زيادي در حيطه‌ي کاري خود در زمينه‌ي توليد درب و پنجره‌هاي دوجداره آلومينيومي به دست آورده است و در حال حاضر به‌عنوان تنها توليدکننده‌ي اين محصول در جنوب کشور فعاليت مي‌کند.

گفت و گوي کرمان مجازي با اين جوان موفق کارآفرين کرماني را در ادامه مي‌خوانيد.

 

چه شد که ايده راه‌اندازي اين کسب و کار به ذهن شما آمد؟ چه انگيزه‌اي براي شروع اين کار داشتيد؟

بعد از اتمام تحصيلاتم در رشته‌ي معماري، کار خود را در زمينه‌ي طراحي داخلي شروع کردم؛ اما عملا از 19 سالگي وارد کار شدم و خودم به‌صورت جداگانه کار کرده‌ام. پدرم در زمينه‌ي معماري و پروژه‌هاي ساختمان فعاليت داشت و اين امر موجب گرايش بيش‌تر من به اين رشته شد. در حين تحصيلات دانشگاهي مشغول به انجام کار طراحي شدم. کار توليد درب و پنجره را دو سال است که آغاز کرده‌ام. در زماني که مشغول کار طراحي بودم، يک سري درب و پنجره که اسم آن‌را نسل جديد درب و پنجره دوجداره گذاشتيم و در جنوب کشور توليد نمي‌شد، توجه مرا جلب کرد. در آن زمان فقط يک توليدکننده در تهران وجود داشت و خريد آن به‌لحاظ هزينه‌اي براي ما گران تمام مي‌شد و مشکل بود. در داخل کشور شناخت چنداني از درب و پنجره آلومينيومي نداشتند و از ساير کشورها وارد مي‌شد. پروفيل هم کاملا وارداتي بود. ما ديديم با ادامه‌ي اين روند، بايد هميشه به استان تهران محتاج باشيم؛ در تهران هم فقط يک توليدکننده بود. به همين دليل به‌دنبال توليد رفتيم. به کشورهاي همسايه مثل ترکيه و امارات سفر کردم و پس از بررسي، در زمينه‌ي درب و پنجره‌هاي دوجداره آلومينيومي، قالب‌هايي را با250 نمونه در طيف‌هاي رنگي متنوع طراحي کرديم. توليد اين قطعه در استان کرمان و حتي در جنوب کشور کار جديدي است و در حال حاضر تنها توليدکننده‌ي درب و پنجره دوجداره در جنوب کشور هستيم.

 

واحد توليدي خود را با چه ميزان سرمايه راه‌اندازي کرديد و در حال حاضر اين سرمايه چند برابر شده است؟

سرمايه‌ي اوليه‌ي ما جدا از مواد اوليه، 150 ميليون تومان بود. به مرور که دستگاه‌هاي جديد اضافه شده اين سرمايه چندين برابر شده است. روند کار ما اصطلاحا قارچي است؛ به اين ترتيب که برنامه‌ريزي بلندمدت داريم و در عمل طبق برنامه و بودجه‌اي که ابتداي سال تعيين مي‌شود، تا آخر سال مواردي را اضافه مي‌کنيم.

 

ابتداي کار ميزان توليد و اشتغال‌زايي طرح توليدي شما چه‌قدر بود و در حال حاضر جايگاه شما در توليد درب و پنجره هاي دوجداره و ... چگونه است؟ سطح توليدات‌تان و ميزان اشتغال‌زايي اين واحد توليدي چه ميزان است؟

دو سال پيش تنها محصول‌مان درب و پنجره دوجداره آلومينيومي بود؛ سپس به دنبال نماهاي مدرن رفتيم که آن هم جديد بود و در استان وجود نداشت. بعد از آن، خط شيشه تمام‌اتوماتيک را راه‌اندازي کرديم. اين خط شيشه‌ در حال حاضر مجهزترين و بزرگ‌ترين خط شيشه در جنوب کشور و دستگاه‌هاي آن به‌روز است. در حال حاضر در زمينه‌ي توليد درب و پنجره آلومينيومي، نماهاي مدرن و UPVC، توري‌هاي مدرن و شيشه‌هاي صنعتي و زينتي فعاليت داريم.

ما ابتدا با هفت نفر نيرو در بخش‌هاي توليد، فروش و نصب آغاز کرديم و در حال حاضر 30 نفر به‌صورت مستقيم در حال کار در بخش‌هاي مختلف هستند. ضمن اين‌که به‌صورت غيرمستقيم نيز در ساير کارخانه‌ها موجب اشتغال‌زايي شده‌ايم؛ با اين توضيح که ابتدا  قطعات پنجره‌ها، وارداتي بودند؛ ما قالب‌ها را مهندسي و طراحي و با برخي شرکت‌هاي قالب‌سازي در تهران صحبت کرديم؛ اين قالب‌ها را به کارخانه‌ها مي‌دهيم و آن‌ها قطعات لازم را براي ما توليد مي‌کنند. عملا با اين کار چند شرکت ديگر را هم درگير و به‌صورت غيرمستقيم اشتغال‌زايي کرده‌ايم.

توليدمان به‌طور ماهانه 200 مترمربع پنجره بود که در حال حاضر به 600 مترمربع در ماه رسيده است. توليد شيشه نيز ماهانه هزار متر بود و در طي دو سال فعاليت،

به پنج هزار متر افزايش پيدا کرده است.

 

چه موانع و محدوديت‌هايي در راستاي توسعه‌ي فعاليت‌هاي توليدي شما وجود داشته و در حال حاضر وجود دارد؟

خوشبختانه مشکل خاصي که بخواهد جلوي پيشرفت کار را بگيرد و آن‌را متوقف کند، نداشته‌ايم. اما به‌طور کلي موانع و مشکلات در بحث توليد، همواره وجود دارد؛ ولي ما هميشه سعي کرده‌ايم اين مشکلات را کنار بزنيم و راه را هموار کنيم. کارآفريني معجزه نيست؛ براي موفقيت بايد برنامه‌ريزي و تخصص داشته باشيم که مشکلات را هم از همين طريق مي‌توان حل کرد.

 

اين مشکلات و موانع در ارتباط با کدام دستگاه‌هاي اجرايي و دولتي بوده است؟

تا به حال ارتباط خاصي و درخواستي از دستگاه‌هاي اجرايي و دولتي نداشته‌ايم؛ اما در ادامه و در راستاي توسعه‌ي توليدات، حتما اين تعامل ايجاد خواهد شد.

 

بسياري از سرمايه‌گذاران و کارآفرينان از عملکرد شبکه‌ي بانکي استان در زمينه‌ي حمايت از بخش خصوصي، اظهار نارضايتي مي‌کنند. ارزيابي شما در اين‌باره چيست؟

براي دريافت تسهيلات بانکي تاکنون دو بار اقدام کرديم؛ اما هيچ پاسخ مناسبي دريافت نکرديم. کم‌لطفي‌هايي وجود دارد و متاسفانه شرايط خاصي براي اعطاي تسهيلات ويژه به کارآفرينان و سرمايه‌گذاران از سوي بانک‌ها وجود ندارد.

 

به طور کلي در حال حاضر چه مشکلاتي براي يک کارآفرين در استان کرمان در جهت ايجاد کسب و کار وجود دارد؟ شما چه پيشنهادي براي بهبود فضاي کسب و کار و تسهيل در امور کارآفرينان داريد؟

دو مولفه‌ي بسيار مهم در تسهيل امور کارآفرينان، افزايش و تسهيل کمک‌هاي بانکي و حمايت بيش‌تر مسئولان است. بايد اين ديدگاه در بين مردم و مسئولان جا بيفتد که هر کاري توسط کارآفرينان انجام شود، به توسعه و پيشرفت کشور و استان کمک مي‌کند؛ براي مثال کاري که ما تاکنون در زمينه‌ي تکنولوژي درب و پنجره انجام داده‌ايم، علاوه بر اين‌که در جنوب کشور منحصر به فرد و براي اولين بار بوده است، اکنون نيز در حال ارتقا و گسترش فناروري توليد به سطحي بيش از سطح کشورهاي اطراف است. در بسياري از زمينه‌ها و به‌ويژه در طراحي قالب‌ها با استفاده از مهندسي معکوس يک قدم از ساير کشورهاي توليدکننده‌ نيز جلوتر رفته‌ايم و اشکالاتي که آن‌ها داشته‌اند را در محصولات خود برطرف کرده‌ايم. گسترش تکنولوژي و توليدات، نيازمند حمايت مسئولان و شبکه‌ي بانکي است. اگر از کارآفرينان حمايت شود، پيشرفت‌شان بيش‌تر مي‌شود. از کارآفرينان هم تاحدي مي‌توان توقع داشت؛ براي پيشرفت و توسعه‌ي يک کار توليدي بايد پشتوانه‌ي قوي وجود داشته باشد. با توجه به موقعيت ويژه‌ي استان کرمان و ارتباط آن با ساير استان‌ها، مي‌توان از اين موقعيت براي توسعه‌ي فعاليت‌هاي توليدي به خارج از استان استفاده کرد. ما در حال حاضر پروژه هاي خود را به استان‌هاي مجاور به‌ويژه هرمزگان و شهرستان‌هاي اطراف گسترش داده‌ايم و اگر حمايت خوبي شود، توان توسعه‌ي بيش‌تر را هم داريم.

 

به نظر شما يک کارآفرين چه ويژگي‌هاي شخصيتي را بايد در خود پرورش دهد تا بتواند در کار خود پايدار و موفق باشد؟ آشنايي با اصول کارآفريني را در اين زمينه چقدر مهم و موثر مي‌دانيد؟

کارآفريني بايد صد در صد با برنامه‌ريزي باشد و با توجه به نياز بازار و تخصص فرد اقدام شود. تخصص، برنامه‌ريزي و نيازسنجي بازار، سه عامل بسيار مهم در رسيدن به اهداف يک کارآفرين هستند. ما نيز همواره قراردادهايي با مشاوران مختلف در زمينه‌هاي توليد، فروش و برنامه‌ريزي داشته و داريم و معتقديم بايد از دانش و تجربه‌ي مشاوران استفاده شود.

کارآفريني ريسک بسيار بالايي دارد. اين ريسک‌ها و شکست‌هايي که حتما در ابتداي کار پيش مي‌آيد را بايد به‌عنوان تجربه اي براي رسيدن به اهداف بعدي دانست.

Copyright © 2017. All right reserved