www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 11 فروردین 1399
یکشنبه 10 آبان 1394 , 13:23
هم اينک: کرمان روي ريل سازندگي
مديراني که از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي در کرمان مسئوليت داشته‌اند، عليرغم اختلافات عميقي که به عنوان اصلاح طلب و اصولگرا آن‌ها را از يکديگر متمايز مي‌کند، در يک امر با هم اشتراک داشته و همسان رفتار کرده‌اند و آن هم بي‌مهري به شهر کرمان، به عنوان مرکز پهناورترين استان کشور بوده است.

روز گذشته (9 آبان 94) تفاهم‌نامه‌ي مطالعات و ساخت متروي کرمان با حضور استاندار، شهردار کرمان، معاون عمراني استاندار و مسئولان قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء در تهران به امضاء رسيد.

تشبيه شهر کرمان به روستايي بزرگ و عقب نگه داشته شده، بارها و بارها از زبان افراد مختلف و مهماناني که به اين شهر رفت و آمد کرده اند، شنيده شده ولي امروز شاهد تحولي اساسي در توسعه آن هستيم.
مهندس عليرضا رزم حسيني يک کرماني‌ست و به عنوان يک مدير بومي انگيزه‌ي کافي براي ساختن شهرش را دارد. او مديري جهادي‌ست و 8 سال به عنوان قائم مقام لشکر ثارالله در دفاع مقدس حضور داشته و اين هم انگيزه‌ي خوبي براي مديريت جهادي‌ست. از سوي ديگر آقاي رزم حسيني فردي دنيا ديده است و دلايل پيشرفت کشورهاي اروپايي، شرق آسيا و کانادا را به خوبي مي‌شناسد و مهم تر از همه اين‌که از سياست زدگي پرهيز دارد و خود را درگير تنش‌هاي بي‌حاصل سياسي نمي‌کند. با شعار «ولايت و توسعه» به ميدان آمده تا زمينه‌اي فراهم سازد که هر فرد، جناح و حزبي که به قانون اساسي وفادار است و توسعه و آباداني کرمان را يک اولويت مي داند، به ميدان بيايد و آستين همت بالا بزند.

پس از بازسازي بازار، به عنوان نماد تاريخ اين ديار، ايجاد کمربند سبز و شروع بيش از 10 پروژه مهم شهرسازي هم‌زمان در کرمان، اينک قرارداد ساخت مترو، نشان‌هاي آشکاري ست که اين شهر روي ريل سازندگي قرار گرفته است.

نکته مهمي که براي به بار نشستن اين تلاش‌ها وجود دارد اين است که از ياد نبريم مهندس رزم حسيني شبيه رهبر ارکستري‌ست که سازندگي کرمان را به عهده گرفته و همه مديران، مسئولان، روحانيون و بلکه همه‌ي افراد، در اين فرآيند مشارکت دارند. اگر تعامل بين امام جمعه، نمايندگان مجلس، دستگاه قضايي، نيروهاي انتظامي و امنيتي، شوراي شهر و شهرداري، دستگاه‌هاي دولتي، بخش‌هاي عمومي و خصوصي آن گونه که امروز هست، نبود، بي‌شک کرمان بر روي ريل سازندگي و پيشرفت قرار نمي‌گرفت و اگر اين روند استمرار يابد، شاهد پيشرفت‌هاي بزرگتري خواهيم بود.

البته شايد عده‌اي معدود هم از پيشرفت کرمان ناراحت باشند و با توسل به حربه‌هاي مختلف بخواهند آن را از ريل خارج و در اين مسير سنگ‌اندازي کنند. اما به قول شاعر هم‌شهري و خوش‌ذوق جوان ما، «حامد عسکري»:

برخورد من و تو، نه چنان ماهي و درياست،

برخورد مهيبي‌ست: گوزني و قطاري!!!

Copyright © 2017. All right reserved