www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
پنجشنبه 28 آبان 1394 , 17:22
کارآفرين نمونه مطرح کرد؛
تحولي عظيم درصنعت فولاد و رشد 12 درصدي با استصحال از مواد دور ريختني معادن
محمد علي نژاد محمودي کارآفرين نمونه کرماني گفت:موفق شديم از محصول 15 درصدي موليبدن که به داخل سر باره مي رفت 12 درصد آن را با فناوري استصحال کنيم که اين 12 درصد راندمان توليد را بالا برد وتحولي شگرف را دراين صنعت به وجود آورد .

به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا، محمد علي نژاد محمودي در خصوص انتخابش به عنوان کار آفرين نمونه دربخش صنعت، گفت : کارآفريني حاصل تجربه 35 ساله ام بود که 10 سال اول آن را درمجتمع مس سرچشمه گذراندم و 25 سال بعد را با ايجاد شرکت ماشين سازي کرمان فک درشهرک صنعتي شماره 2 گذراندم .
مدير عامل کارخانه کرمان فک اعلام کرد : اين واحد توليدي درحال حاضر يکي ازبزرگترين واحدهاي طراحي وساخت ماشين الات صنايع معدني درجنوب شرق کشور مي باشد که تا کنون دستگاه ها وخطوط توليد بسياري را براي استان و کشور ساخته وبه چرخه توليد وارد کرده است .
وي با بيان اينکه هميشه دراين فکربودم که يک واحد توليدي صادرات محور داشته باشم، اذعان کرد :براساس تجربه اي که در مجتمع مس بدست آورده بودم ، سال 88 مجوز تاسيس مجتمع رباط موليبدن را در زمينه توليد فروآلياژها گرفتم و درسال90 اولين فاز اين مجتمع با توليد فروموليبدن ،با ظرفيت 6200 تن ساليانه ، درکيلومتر 35 جاده کرمان و رفسنجان به بهره برداري رسيد .
نژاد محمودي در ادامه عنوان کرد : تمام محصول موليبدن اين مجتمع به کشورهاي اروپايي صادرمي شود که از اين بابت در سال هاي 92 و 93 به عنوان صادرکننده نمونه در بخش واحد هاي صنعتي انتحاب شدم.
صادر کننده نمونه اظهار کرد : درسال91 همزمان با اخذ مجوز طرح توسعه درجوارمجتمع رباط موليبدن، پيش طراحي وساخت فاز دوم وسوم را نيز درزمينه توليد فرو کروم وفرو منگنز ،شروع نموده که تا به حال بيش از 80 درصد پيشرفت فيزيکي داشته ايم واميدواريم که تا 6 ماهه آينده اين دو فاز به بهره برداري برسند .

ساليانه 160هزار تن فرو منگنز جهت مصرف درکارخانه جات فولاد سازي به کشور وارد مي شود
کارآفرين نمونه با اشاره به اينکه هم اکنون ساليانه 160هزار تن فرو منگنز جهت مصرف درکارخانه جات فولاد سازي به کشور وارد مي شود افزود : فروکروم هم جهت مصرف درکارخانه استيل سازي به خارج از کشور صادر مي گردد.
وي در خصوص اشتغال زايي اين طرح ها گفت : درحال حاضردرواحد موليبدن 80 نفر به کار مشغولند که با راه اندازي فاز 2 و3 حدود 100 نفرنيروي کار جديد به آن ها اضافه مي گردد.
نژاد محمودي در رابطه با برتر شدن طرح موليبدن توسط داوران اذعان کرد:نقطه روشني که دربخش کار آفريني مورد توجه داوران واساتيد جشنواره قرار گرفت در خصوص استفاده از سنگ هاي کم عياري بود که تنها بارمالي براي مديران معادن داشت.
کارآفرين نمونه افزود : در معادن منگنز ؛کروم؛ آهن و مس استان سنگ هاي کم عيار درکوره ي ذوب مصرف ندارند وبه صورت باطله وبا صرف هزينه هاي زياد درخارج از معادن دپو شده وغير قابل مصرف مي باشند.
صادر کننده نمونه تصرح کرد :انباشت غبارهاي دود کش ها در صنايع مختلف وسرباره کارخانجات ذوب که هر کدام ازاين مواد حاوي عناصر گران بهايي مي باشند ،مرا بر آن داشت که يک واحد تحقيقاتي قوي را ايجاد کرده وبا امکانات ماشين سازي کرمان فک شروع به تحقيق وتدوين در جهت جدا کردن اين عناصر از سنگ هاي باطله کنيم.

تحولي عظيم درصنعت فولاد و رشد 12 درصدي با استصحال از مواد دور ريختني معادن
وي در ادامه اظهار کرد : درمرحله اول موفق شديم از محصول 15 درصدي موليبدن که به داخل سر باره مي رفت 112 درصد آن را با فناوري استصحال کنيم که اين 12 درصد راندمان توليد را بالا برد وتحولي شگرف را دراين صنعت به وجود آورد .
نژاد محمودي عنوان کرد : در مرحله دوم توانستيم از داخل غبارهاي يک فيلتر موليبدن عناصر کميابي را به روش هيدرو مکانيک جدا سازي کنيم که اين شروع بسيارخوبي دراين کارجديد بود.
مدير عامل رباط موليبدن ابراز کرد :براي بدست آوردن اين تکنولوژي ها وروش هاي توليد علاوه براستفاده از امکانات خودمان در بسياري از موارد با برقراري رابطه علمي تحقيقاتي با آزمايشگاه ها وپايلوت هاي معروف کشورهايي چون روسيبه وآلمان نتايج لازم را به دست آورده ايم.
وي افزود :هر کدام از تکنولوژي هاي بدست آمده با نقشه کامل اجرايي آماده سرمايه گذاري واجرا مي باشد که اين علم بدست آمده از اين صنعت تحول بسيار بزرگي را براي معادن و کارخانجات استان کرمان وکشورايران همراه با ارزش افزوده واشتغال زايي بالا به وجود خواهد آورد .

راه کارهاي کار آفريني
براي ايجاد اشتغال هميشه لازم نيست اختراع و تحقيق کرد بلکه مي توان با وقت گذاشتن و ريز نگري درصنوف مختلف شهر کمبودهاي بازار را بدست آورد .
زيرا درمرحله اول نياز جامعه به بازاراست که شغل را به وجود مي آورد ؛بطور مثال اگر چند ساعت روي پل راه آهن درجاده تهران درکرمان بايستيم و بارکاميون هايي که از زير پاي ما عبور مي کنند را مشاهده کنيم متوجه خواهيم شد که روزانه چه حجم زيادي از لوازم و مواد مصرفي اعم ازبيل، کلنگ ،فرغون وصد ها نوع کالا از شهرهاي ديگر به اين استان وارد مي شود لذا با تعمق در بار هر کداميک از اين کاميون ها اين سئوال مطرح مي شود که اين بار کاميون مي تواند محصول يک کارخانه در شهر و استان خودمان با جذب 100 ها نفر نيروي جوياي کارباشد؟
اگراستاندار کرمان با نگاه ويژه اي که در اقتصادي دارند مسئولين را در جهت انتقال بخش خريد دفاتر مرکزي کارخانجات دولتي از تهران به کرمان الزام نمايند، خواهيد ديد، بدون نياز به بودجه از مرکز چه تحول عظيمي در رونق کسب وکار و صنايع استان به وجود خواهد آمد .

Copyright © 2017. All right reserved