www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 28 مرداد 1398
یکشنبه 22 اسفند 1395 , 20:40
علاقه مندي آلمان ها براي ورود به بازار محصولات کشاورزي جنوب کرمان
نماينده مردم جيرفت و عنبرآباد در مجلس شوراي اسلامي از ديدار گروه پارلماني ايران با مقامات آلمان خبر داد و گفت: آلمان ها آماده ورود به بازار محصولات کشاورزي جنوب کرمان و توسعه ماشين‌آلات کشاورزي و راهسازي هستند.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از ايرنا، يحيي کمالي‌پور با ارائه گزارشي از سفر گروه دوستي پارلماني جمهوري اسلامي ايران و آلمان به برلين اظهار کرد: هدف از اين گفت‌ وگوها، تسهيل، تسريع و تقويت همکاري‌هاي پارلماني، سياسي و اقتصادي ميان 2 کشور بود.
وي افزود: در ابتداي اين سفر در گفت و گو با مقامات اين کشور با بيان پتانسيل ها و ظرفيت هاي جنوب استان مقرر شد همکاري هاي لازم در تمامي سطوح براي رونق، توليد و صادرات محصولات کشاورزي تسهيل شود.
وي خاطرنشان کرد: اميدوار هستيم با برگزاري نمايشگاه هاي ماشين آلات کشاورزي و راهسازي با توانمندي هاي شرکت هاي آلماني آشنا شده و با برنامه ريزي هاي صورت گرفته در آينده شاهد همکاري نزديک اين 2 کشور در جنوب استان خواهيم بود.
نماينده جيرفت و عنبرآباد در مجلس شوراي اسلامي نگاه آلمان ها را در ارتباط با ايران بسيار مثبت ارزيابي کرد و گفت: مردم 2 کشور گذشته‌ اي دارند که با آن تاريخ‌ساز شده‌اند و تمدن و فرهنگشان با هم آميخته است.
وي افزود: در اين ديدار بر نقش مثبت برجام تاکيد شد چرا که نشان داديم دنيا مي‌تواند توافق را جايگزين تحکم کند.
وي با ابراز اميدواري نسبت به اينکه تحولات جهاني به سمت همگرايي سوق داده شود گفت: در برخي کشورها ديدگاه‌هاي متفاوتي وجود دارد اما در سايه گفت ‌وگوهاي سازنده مي‌توان آنها را به هم نزديک کرد.
کمالي پور ادامه داد: هر جا کشورها با تحکم وارد شده و برخورد کرده، موجب نااميدي و سرخوردگي بشريت شده‌اند.
وي گفت: بشريت خسته از افراط و تفريط به اين نتيجه رسيده است که براي برون‌رفت از مشکلات حاضر جامعه جهاني راهي جز تأکيد بر پيوندهاي فرهنگي وجود ندارد.
وي اضافه کرد: آنچه در فراز و فرودهاي تاريخي ملت ها را در کنار يکديگر قرار مي‌دهد، همين پيوندهاي فرهنگي است.
گروه دوستي پارلماني جمهوري اسلامي ايران در يک سفر يک هفته اي که از 14 اسفندماه شروع شد با بسياري از مسئولان اين کشور ديدار کردند.

Copyright © 2017. All right reserved