www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 28 مرداد 1398
یکشنبه 25 تیر 1396 , 20:59
مسوول میز عمان در سازمان توسعه تجارت ایران:
بازار عمان مستعد ورود کالاهای ایرانی
مسوول میز عمان در سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به موقعیت استراتژیک عمان افزود: عمان فضای کاملا مستعدی برای ورود ما به بازار کشورهای همجوار است و این کشور سعی کرده ظرفیت های گسترده ای برای جذب سرمایه گذاری خارجی در چند سال اخیر فراهم کند.
به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا منطقه کویر، "طاهری مهر" امروز 25 تیرماه در همایش بازار عمان و فرصت های صادراتی استان کرمان در اتاق بازرگانی کرمان اظهار کرد: عمان در میان بازارهای هدف صادراتی در زمینه های مختلف کشور منحصر به فردی محسوب می شود و روابط سیاسی با سابقه با ایران و ویژگی ها و موقعیت منحصر به فرد این کشور در منطقه از جمله این مزایا به شمار می رود.

وی با اشاره به موقعیت استراتژیک عمان افزود: عمان فضای کاملا مستعدی برای ورود ما به بازار کشورهای همجوار است و این کشور سعی کرده ظرفیت های گسترده ای برای جذب سرمایه گذاری خارجی در چند سال اخیر فراهم کند.

طاهری مهر تصریح کرد: با توجه به اتمام منابع نفتی، عمان به دنبال جایگزین کردن منابع غیرنفتی و درآمد حاصل از فروش آن است و در این راستا توسعه صنعت گردشگری و ایجاد هاب منطقه ای صادرات مجدد شیلات مورد توجه عمان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: این دو بخش می تواند برای فعالان اقتصادی ما نیز مهم باشد و فعالان حوزه ساخت هتل و مجتمع های گردشگری و ساخت و ساز می توانند در زمینه گردشگری در این کشور فعال باشند و در بخش شیلات نیز دولت عمان درصدد است با فرآوری و بسته بندی در منطقه دوم، به عنوان هاب صادرات شیلات کار کند.

مسوول میز عمان در سازمان توسعه تجارت ایران اظهار کرد: محصولات صادراتی ما به عمان در چند سال گذشته عمدتا سیمان، قیر، صیفی جات، سنگ های ساختمانی، مصالح ساختمانی، محصولات مسی و ... بوده است.

وی افزود: آنچه را که به عنوان چالش مهم فراروی صادرکنندگان کشورمان می بینم این است که قاطبه تجار شاید درک درست و مناسبی را از شرایط و فرهنگ اقتصادی عمان نداشته باشند و بدون بازدید میدانی از این کشور می خواهند در بازار جایگاه پیدا کنند در حالی که برای حضور در بازار عمان باید فرهنگ کاری آنها را درک بکنید.

طاهری مهر تصریح کرد: یکی از محورهای مهم کاری ما در عمان در چند سال گذشته صادرات خدمات فنی مهندسی بود و عمان به دنبال توسعه زیرساخت هاست و می توانیم در این حوزه کارهای خوبی انجام بدهیم.

وی بیان کرد: استان کرمان قابلیت ها و ظرفیت های بسیار زیادی دارد که با نیازهای کشور عمان همسو است و باید با مطالعه و دقت وارد این عرصه شد.

مسوول میز عمان در سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تاکید بر این است با توجه به همین ظرفیت ها و رصد کردن شرکت های عمانی با دقت بر روی استانداردها، شرایط گمرکی و ترخیص کالا در این زمینه کار کرده و یک ورود موفق و خوبی به بازار عمان داشته باشید.

Copyright © 2017. All right reserved