www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
دوشنبه 13 شهریور 1396 , 03:07
سفیر استرالیا در کرمان:
برجام فرصت های اقتصادی مطلوبی در ایران ایجاد کرده است
سفیر استرالیا در ایران گفت: بعد از برجام فرصت های اقتصادی زیادی در ایران به وجود آمده و استرالیا به دنبال گسترش همکاری ها با این کشور است.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، ایان بیگز امشب در دیدار با علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان اظهار‌ داشت: باعث افتخار استرالیاست که به پناهندگان افغانی در ایران کمک می‌کند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از دو نسل این پناهندگان نگهداری می‌کند و از این بابت جای تقدیر است گفت: این میزبانی ایران و استان کرمان از پناهندگان افغانی هم به آنها حیات داده و هم باعث ثبات در منطقه شده است.
سفیر استرالیا با اشاره به اینکه در مواردی حتی بدون مدرک شناسایی از آنها مراقبت می‌شود بسیار بشردوستانه است افزود: به همین دلیل استرالیا بر خود وظیفه می‌داند که از پناهندگان افغانی در ایران حمایت کند.
وی با بیان اینکه در سفر به استان کرمان از پروژه‌های آبرسانی و مسکن پناهندگان افغانی بازدید می‌شود خاطر‌نشان کرد: پروژه‌هایی که در راستای سلامت این پناهندگان توسط دولت ایران اجرا می‌شود، جای تقدیر دارد.
ایان بیگز با اشاره به اینکه ایران در برابر کمک‌های بشر‌دوستانه به پناهندگان افغانی بی‌تفاوت نیست گفت: بعد از برجام در بحث همکاری‌های اقتصادی، فرصت‌های خوبی به‌دست آمده و کارهایی در ایران توسط استرالیا آغاز شده است.
وی با بیان اینکه در دو سال گذشته وزرای خارجه و بازرگانی استرالیا از ایران بازدید داشته‌اند افزود: به‌دنبال این بازدیدها فرصت‌های همکاری بین دو کشور بررسی شده است.
سفیر استرالیا با اشاره به اینکه قول می‌دهم که در آینده‌ای نزدیک با تیم اقتصادی استرالیایی به کرمان سفر کنم و زمینه‌های سرمایه‌گذاری در این استان را بررسی کنیم تصریح کرد: استان کرمان ظرفیت‌های گردشگری بسیار خوبی دارد و تلاش می‌کنم تا تورهای گردشگری استرالیایی به کرمان سفر کنند.
وی در برابر پیشنهاد استاندار کرمان برای احداث بیمارستان برای بهداشت و سلامت اتباع افغانی توسط استرالیا در کرمان گفت: این پیشنهاد را مطرح و با شرکت‌های استرالیایی وارد گفت‌و‌گو می‌شوم.
Copyright © 2017. All right reserved