www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
سه شنبه 28 آذر 1396 , 07:31
مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان:
موزه پزشکی کرمان اردیبهشت ماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: مرمت و بازسازی موزه پزشکی با همکاری میراث فرهنگی و دانشگاه علوم پزشکی کرمان اردیبشت ماه سال آینده پایان می یابد و در هفته میراث فرهنگی 1397 به بهره برداری می رسد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمود وفایی" در حاشیه بازدید از بیمارستان نوریه شهر کرمان به تفاهم نامه فی مابین اداره کل میراث فرهنگی استان و دانشگاه علوم پزشکی کرمان اشاره کرد و افزود: این تفاهم نامه در زمینه مرمت و استحکام بخشی موزه پزشکی کرمان منعقد شده که در حال پیگیری و انجام است.
وی با بیان اینکه این اداره کل تاکنون بیش از 560 میلیون تومان در زمینه استحکام بخشی و مرمت ساختمان موزه پزشکی کرمان هزینه شده است، اظهار داشت: امیدواریم با فعالیت های مرمتی که در حال انجام است اردیبهشت ماه سال آتی شاهد افتتاح موزه پزشکی کرمان باشیم.
وفایی به آغاز پروژه مرمت و استحکام بخشی سلامتکده طب سنتی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان در آینده نزدیک اشاره و اظهار داشت: در صورت تامین اعتبار کافی فعالیت مرمتی این سلامتکده تا پایان سال جاری شروع می شود.
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه به فراهم آوردن زمینه های لازم جهت رونق گردشگری سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و بیان داشت: به تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی جهت سرویس دهی به بیماران شهرستانها و استانهای همجوار و همچنین کشورهای همسایه مجوز داده شده است.
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان کرمان بر راه اندازی پروازهایی در این زمینه تاکید کرد و بیان داشت: بیمارستانهای استان کرمان امکانات لازم جهت ارائه خدمات به متقاضیان را دارند.
وی با اشاره به اینکه در سالهای اخیر کشور ایران به مقوله گردشگری سلامت و نقش آن در رونق اقتصادی کشور توجه ویژه ای شده است، افزود: در صورت داشتن برنامه ای مدون برای این نوع از گردشگری و همچنین آماده سازی زیر ساخت های لازم ضمن در آمد زایی و اشتغالزایی می توان از آن در رونق گردشگری بهره برد.
وفایی اظهار کرد: نقش این صنعت در رونق اقتصادی سبب شده، بسیاری ازدولت ها بودجه های قابل توجهی را به تجهیز مراکز درمانی خود اختصاص دهند و از پزشکان با تجربه و به نام در مراکز درمانی بهره بگیرند تا بتوانند سهم خود از درآمد بازار گردشگری را افزایش دهند .
Copyright © 2017. All right reserved