www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 1 بهمن 1397
پنجشنبه 12 بهمن 1396 , 16:21
رییس جمهور در جمع مردم سیرجان:
بدون انتقاد و رای مردم نمی‌توانیم مسیر پیشرفت و سعادت را بپیماییم/امروز بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در استان کرمان افتتاح می شود
رئیس جمهور با بیان اینکه بدون حضور، رای و انتقاد مردم نمی توانیم مسیر پیشرفت و سعادت را طی کنیم، تاکید کرد: مردم ایران برای دفاع از استقلال، امنیت ملی، حاکمیت و پیشرفت کشورشان و مقاومت در برابر دشمنانشان، از هر روز دیگر آماده تر هستند.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "حسن روحانی" صبح امروز 12 بهمن ماه در جمع مردم شهرستان سیرجان در استان کرمان اظهار کرد: جای افتخار است در ایام مبارک دهه فجر و درسالروز ورود امام بزاگوارمام به کشور، توفیق یافته در میان مردم ایثارگر استان کرمان و مردم وفادار شهر زیبای سیرجان قرار بگیرم.

وی با بیان اینکه برای ما این روزها، یادآور دلاوری مردم شجاع سرزمینمان است اظهار کرد: مردمی که به صحنه آمدند، ایثار کردند و حکومت مورد نظر خودشان را بر مبنای شرع مقدس اسلام و نظر و حاکمیت مردم، به نام «جمهوری اسلامی ایران» بنا نهادند.

روحانی ادامه داد: ما مردم ایران، افتخار می کنیم، که نقلابی را به ثمر رساندیم که هیچ قدرت خارجی و ابر قدرتی پشت آن نبوده و خود مرم به تنهایی و با اتحاد، ایثار و  فداکاریشان در مقابل رژیمی ایستادند که همه ابر قدرتها از آن حمایت می کمردند.

رییس جمهور ادامه داد: مردم با دست خالی نظام دیکتاتوری را در این سرزمین سرنگون کردند و برای اولین بار در تاریخ زندگیشان پای صندوق رای حقیقی و واقعی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ما در این انقلاب به هویت، فرهنگ اسلامی، به راه پیامبر و اهل بیت و حکومت اسلامی دست یافته ایم اظهار کرد: به این انقلاب افتخار می کنیم و معتقدیم این مردم هستند که از کشور حفاظت می کنند و این مردم هستند که در کنار دولت می توانند پیشرفت کشور را بسازند و قطعا بدون مردم و انتقاد مردم نمی توانیم مسیر پیشرفت را بپیمانیم

روحانی ادامه داد: باید به کشورهای اطراف خود و خاور میانه از جمله لیبی، مصر، عراق، افغانستان، پاکستان و ... نگاه کنیم و ببینیم در کجای دنیا چنین امنیتی به اندازه ایران دارد و این امنیت به کمک مردم و همراهی مردم بوجود آمده است

رییس جمهور با بیان اینکه مردم هوشیار در مرزهای ایران و نیروهای فداکار هستند که از ایران و مرزهای ایران حفاظت می کنند تصریح کرد: در واشنگتن کسی فکر نکند می تواند برای مردم ایران تصمیم بگیرد زیرا مردم ایران هیچگاه ساواک دست نشانده آمریکایی ها را از یاد نبرده و تجاوزات شما به منطقه را از یاد نبرده و این شما هستید که به داعش کمک می کنید و به عراق و افغانستان تجاوز می کنید.

وی ادامه داد: شما در واشنگتن برای مردم ایران دلسوزی می کنید؟ اگر راست می گوید اموال مردم ایران را پس دهید. شما سالها مردم ایران را تحریم کرده اید و اموال مردم را چپاول کرده اید. حال جای سوال است که شمایی که در برابر مردم مسلمان ایستاده و مسلمانان را تروریست می دانید شما دلسوز ایران هستید؟

روحانی افزود: جوانان غیور ایرانی دلسوز ایران هستند و هر موقع مشکل و معضلی برای کشور به وجود آمده است، این مردم به صحنه آمده و مشکلات را حل کرده اند.

وی با اشاره 8 سال دفاع مقدس بیان کرد: ملت بزرگ ایران متجاوزین را بیرون رانده و امروز برای حاکمیت استقلال امنیت و استقامت این مرز و بوم از هر روز دیگری آماده تر است

رییس جمهور به سفر خود به استان کرمان اشاره و اظهار کرد: از مردم استان کرمان، سیرجان و همه شهرستان های سرفراز این استان تشکر کنم .من امروز به استان کرمان سفر کرده ام تا بیش از 10 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه را افتتاح کنم

روحانی با بیان اینکه در تاریخ استان های کشور کمتر نظیری وجود دارد که این میزان طرح و پروژه در یک روز افتتاح شود اظهار کرد: ما در استانی قرار گرفتیم که در سال گذشته مردم و مسئولین استان یک رکورد تاریخی برای اشتغال ایجاد کردند به طوری که 46 هزار اشتغال در استان کرمان در سال گذشته در این استان ایجاد شد که در تاریخ این استان بی نظیر است.

وی با اشاره به اتصال دریای خلیج فارس به مرکز کشور از طریق استان کرمان اظهار کرد: این آمار و ارقام به این معنا نیست که این استان مشکلی ندارد و خشکسالی و کمبود آب اولین مشکل این استان است و باید دعا کنیم تا خداوند نعمت خود را به ما عطا کند

رییس جمهور افزود: باید نوع کشت و آبیاری استان کرمان را تغییر دهیم و زمین های حاصلخیز استان کرمان باید تحت سامانه نوین آبیاری قرار گیرند تا بتوانیم این استان را در مسیر توسعه خود قرار دهیم و راه دیگری غیر از این نداریم که خوشبختانه در این راستا و از سال 92 تا امروز، حدود 22 هزار هکتار از اراضی این استان تحت پوشش آبیاری های نوین قرار گرفته است.

روحانی گفت: در مجموع  از آغاز دولت یازدهم تا امروز در سطح استان کرمان 55 هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی تحت سامانه نوین آبیاری قرار گرفته است و مصمم هستیم آن را توسعه دهیم و به مردم استان قول می‌دهم که برای سال آینده 28 هزار هکتار دیگر تحت سامانه آبیاری نوین قرار خواهد گرفت و برای این موضوع برنامه‌ریزی‌ها و بودجه لازم پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه از طریق کشت گلخانه ای و مدیریت مصرف می‌توانیم صادرات خود را بالا ببریم  اظهار کرد: 10 درصد صادرات استان کرمان در 10 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش  و از سوی دیگر در این مدت زمانی واردات استان نیز یک درصد کاهش یافته که نشان‌دهنده مسیر صحیحی است که در زمینه آبیاری و کشاورزی استان انتخاب شده و باید با قوت ادامه یابد.

روحانی درباره اشتغال روستایی اظهار کرد: برای ایجاد اشتغال روستایی در استان کرمان، 383 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است که امروز 6 طرح روستایی در استان کرمان آغاز به کار خواهد کرد.

رییس جمهور با بیان اینکه 2 طرح مهم در سیرجان داریم که می تواند در توسعه این شهرستان بسیار مهم باشد اظهار کرد: اتصال سیرجان از طریق خطوط ریلی به خط سراسری کشور در امر توسعه این شهرستان بسیار مهم است که این طرح با مشارکت بخش خصوصی و دولتی در این سفر عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد که باعث رونق و توسعه سیرجان خواهد شد

روحانی به آغاز طرح انتقال آب از دریای عمان به سیرجان اشاره و اظهار کرد: بخشی از این طرح هم اکنون پیاده و اجرا شده است و دولت متعهد می شود که مشکلات بانکی این طرح مهم که نیاز آب شرب و صنعت این شهرستان را برطرف می کند، در دولت دوازدهم حل کرده و بتوانیم راه آهن و آب را به سیرجان برسانیم.

رییس جمهور یکی از دلایل سفر خود به استان کرمان را مساله زلزله و خسارات عظیم به شهرستان های راور و کوهبنان اشاره و اظهار کرد: فردا از بخشی از مناطق زلزله زده استان کرمان بازدید خواهم کرد. اقداماتی برای مردم این منطقه انجام شده اما باید بقیه نیازهای مردم را برطرف کنیم و فردا به آنها قول می دهم که چه زمانی اسکان دایمی آنها را فراهم خواهیم کرد اما امیدواریم بتوانیم در اوایل سال آینده مسکن دایمی را آنها تحویل دهیم.

روحانی در ادامه گسترش فضای مجازی و زیر پوشش بردن بخش های مختلف استان را از دیگر مشکلات مردم دیار کریمان عنوان و تصریح کرد: 110 میلیارد تومان طی یک سال گذشته در این زمینه سرمایه گذاری شده است اما 90 میلیارد تومان دیگر برای این موضوع به استان کرمان اختصاص یافته استCopyright © 2017. All right reserved