www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 1 بهمن 1397
سه شنبه 24 بهمن 1396 , 15:11
رشد 16 برابری شرکت های هواپیمایی کرمان پس از انقلاب
مدیرکل فرودگاه های استان کرمان با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کرمان فقط یک شرکت هواپیمایی با نام هواپیمایی ملی ایران (هما) وجود داشت گفت: این تعداد در 39 سال گذشته به 16 مورد افزایش یافته است.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از ایرنا، علی قاسم زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد: پیشرفت های حمل و نقل هوایی استان کرمان از انقلاب اسلامی ایران تاکنون رشد خوبی داشته است.
وی افزود: اکنون شرکتهای هواپیمایی از جمله ماهان، هواپیمایی جمهوری اسلامی، آسمان، زاگرس، قشم ایر، کاسپین، تابان، کیش ایر، آتا، پویا، العراقیه، فلای بغداد، آموزشگاه خلبانی بوتیا ماهان، آموزشگاه خلبانی پرنده نقره ای ماهان و آموزشگاه خلبانی افشید در این استان مشغول حال فعالیت هستند.
وی با اشاره به روند رو به رشد خطوط هوایی استان کرمان عنوان کرد: تا قبل از انقلاب تنها یک مورد راه هوایی در این استان وجود داشت و پس از انقلاب 11 راه هوایی دیگر نیز به آن اضافه شده است که رشدی ایده آل را نمایش می دهد.
مدیرکل فرودگاههای استان کرمان گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فقط مسیر هوایی مردم این استان، مسیر تهران به یزد به کرمان به زاهدان و بالعکس بوده و اکنون مسیرهای پروازی به 2 بخش خارجی و داخلی رسیده است.
وی همچنین به بخش مسیرهای پروازی خارجی این استان اشاره کرد و افزود: اکنون کرمان به کشورهای استانبول، آنکارا، بانکوک، کوآلامپور، دبی، ابوظبی، تفلیس، دمشق، نجف، بغداد، مدینه، اسپارتا، شارجه، عشق آباد، دوحه، کویت پرواز دارد.
قاسم زاده اظهار کرد: هم اکنون پروازهایی در بخش مسیرهای پروازی داخلی نیز به مقصد تهران، کرمانشاه، تبریز، اصفهان، اهواز، شیراز، کیش، قشم، بندرعباس، زاهدان، ایرانشهر، چابهار، زابل، مشهد، در حال انجام است.
وی گفت: قبل از انقلاب اسلامی ایران در استان کرمان تنها 2 فرودگاه (فرودگاه کرمان و جیرفت) وجود داشت و پس از گذشت 39 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اکنون این تعداد به هفت فرودگاه رسیده است.
مدیرکل فرودگاههای استان کرمان افزود: امروز تعداد پنج فرودگاه و 2 ایستگاه هوانوردی در این استان وجود دارد و امتیاز ویژه فرودگاه بین المللی هاشمی رفسنجانی کرمان این است که این مرکز به فرودگاهی بین المللی تبدیل شده و هم اکنون درجه ایزو دارد.
وی همچنین آمار پروازهای این استان را تا سال 1356 هفته ای یک پرواز و 260 پرواز در سال عنوان کرد و گفت: به برکت حضور انقلاب اسلامی در ایران اکنون این میزان در سال 95 پس از گذشت 39 سال از انقلاب به چهار هزار و 869 پرواز در سال رسیده است.
فرودگاه هاشمی رفسنجانی کرمان یک فرودگاه بین المللی است و صدور ویزا برای مسافران خارجی نیز در این فرودگاه انجام می شود.
هم اکنون فرودگاه بین المللی هاشمی رفسنجانی شهر کرمان همچنان در حال توسعه است و همچنین باند دوم این فرودگاه در حال ساخت است.
Copyright © 2017. All right reserved