www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 , 16:39
استاندار کرمان:
منافع بیشتری می توان از مناسبات فرهنگی، اقتصادی و علمی ایران با افغانستان صورت گیرد
استاندار کرمان با اشاره به اینکه منافع بیشتری می توان از مناسبات فرهنگی، اقتصادی و علمی ایران با افغانستان صورت گیرد تصریح کرد: همبستگی ملت ها در این است که روابط اقتصادی، فرهنگی و علمی بین خود را را ارتقا دهند و همین امر سبب افزایش دوستی بین کشورها خواهد شد که ایران و کرمان می توانند از مزیت ها و منفعت ها اقتصادی ناشی از حضور تجار افاغنه در ایران و به ویژه استان کرمان بهره ببرند.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از ایسنا، "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز سوم اردیبهشت ماه در همایش توسعه روابط آموزش عالی ایران و افغانستان در دانشگاه ولیعصر (عج) شهرستان رفسنجان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر تحصیلات عالی افغانستان با ابراز خرسندی از حضور در این همایش تصریح کرد: متاسفانه در 50 سال اخیر به دلیل مشکلات ایجاد شده در کشور افغانستان، ایران میزبان برادران دینی و انسانی خود از این کشور شد و استان کرمان نیز به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، هم اکنون پذیرای 300 هزار افغانی است.

وی با اشاره به تحصیل 30 هزار دانش آموز افغانی در مدارس استان و همچنین ارایه خدمات بهداشتی، فرهنگی، اشتغال و ... به این افراد تصریح کرد: این ارایه خدمات را قطعا براساس وظیفه ایرانی و اسلامی خود به ملت افغان انجام می دهیم که امیدوارم در آینده نزدیک و با بهبود اوضاع این کشور، شاهد بهره بری ایرانیان از ظرفیت های اقتصادی کشور افغانستان باشیم.

رزم حسینی با اشاره به اینکه منافع بیشتری می توان از مناسبات فرهنگی، اقتصادی و علمی ایران با افغانستان صورت گیرد تصریح کرد: همبستگی ملت ها در این است که روابط اقتصادی، فرهنگی و علمی بین خود را را ارتقا دهند و همین امر سبب افزایش دوستی بین کشورها خواهد شد که ایران و کرمان می توانند از مزیت ها و منفعت ها اقتصادی ناشی از حضور تجار افاغنه در ایران و به ویژه استان کرمان بهره ببرند.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه منظقه ویژه اقتصادی رفسنجان فرصت خوبی برای سرمایه گذاری تجار افاغنه در این منطقه است اظهار کرد: امیدواریم برگزاری چنین جلساتی سبب شود که قراردادهای پایدار منفعت طلبانه برای هر دو کشور صورت گیرد.
Copyright © 2017. All right reserved