www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 1 بهمن 1397
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 , 15:35
معاون استاندار کرمان خبر داد:
انعقاد قرارداد با هزار و ۵۱۳ نفر در زمینه کارورزی در سال ۹۶/ جذب ۱۵۰ نفر در زمینه مهارت آموزی در محیط کار واقعی
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان از انعقاد قرارداد با هزار و 513 نفر در زمینه کارورزی طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: 150 نفر در زمینه مهارت آموزی در محیط کار واقعی جذب شده اند.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، محمدجواد فدائی پیش از ظهر شنبه در سومین جلسه کارگروه اشتغال استان با اشاره به اقدامات این کارگروه در سال گذشته، افزود: در سال 96 حدود 20 هزار شغل کارگری ایجاد شده که به لیست بیمه تامین اجتماعی اضافه گردیده است.
وی با تاکید بر اینکه در سال 97 براساس برنامه دو سالانه باید بیش از 35 هزار شغل ثبت شده در سامانه رصد ایجاد شود، خاطرنشان کرد: از 618 میلیارد تومان سهمیه اشتغال فراگیر استان در تبصره هجده، مبلغ 302 میلیارد تومان به استان ابلاغ و از مجموع 398 میلیارد تومان طرح معرفی شده به بانکها، تاکنون 26 میلیارد تومان (4/2 درصد سهمیه استان) پرداخت شده است.

***پرداخت 80 درصد سهمیه استان در زمینه مشاغل خرد، خانگی و خوداشتغالی
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به 396 میلیارد تومان سهمیه تسهیلات اشتغال روستایی استان و ابلاغ 198 میلیارد تومان به بانکها، یادآورشد: از مجموع 227/6 میلیارد تومان طرح معرفی شده به بانکها، تاکنون 17/8 میلیارد تومان (4/5 درصد سهمیه استان) پرداخت شده است.
فدائی با تاکید بر انعقاد قرارداد با هزار و 513 نفر در زمینه کارورزی و جذب 150 نفر در زمینه مهارت آموزی در محیط کار واقعی، تصریح کرد: از مجموع 224 میلیارد تومان سهمیه استان در زمینه مشاغل خرد، خانگی و خوداشتغالی، 192/8 میلیارد تومان به استان ابلاغ و 223 میلیارد تومان به بانک ها معرفی شده که 80 درصد سهمیه استان پرداخت شده است.
وی در ادامه به فعالیت های انجام شده در استان کرمان در قالب طرح تکاپو اشاره کرد و گفت: 6 هزار و 92 نفر در استان کرمان در بخش فناوری اطلاعات بخش خصوصی فعالیت دارند و این در حالیست که برنامه عملی در این رسته طبق استاندارد سازمان ملل تهیه شده و پس از تصویب به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ارسال و به تایید این وزارتخانه نیز رسیده است.

***ایجاد هزار و 851 نفر شغل در قالب قالب برنامه عملی طرح تکاپو
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان افزود: این برنامه یکساله 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که 5 میلیارد تومان آن سهم آورده بخش خصوصی، 3/6 میلیارد تومان وام و 3/4 میلیارد تومان کمک های فنی اعتباری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد.
فدائی برلزوم اجرای برنامه عملی طرح تکاپو در سال جاری تاکید و خاطرنشان کرد: این طرح می تواند برای هزار و 851 نفر شغل ایجاد کند لذا کلیه دستگاه های اجرایی باید برای اجرای این برنامه عملی همکاری لازم را معمول نمایند.
وی نقش کاریابی ها را در ایجاد اشتغال در استان و کشور مهم دانست و تصریح کرد: جویندگان کار در بخش فناوری اطلاعات به کاریابی ها برای اشتغال در طرح تکاپو رسته فناوری اطلاعات تحت عنوان برنامه عملی مراجعه کنند و مجری این طرح باید ماهیانه تعداد افرادی که مشغول به کار کرده را به کارگروه گزارش دهد.

*** عقب ماندگی شدید بانکهای استان در پرداخت تسهیلات تبصره 18 و تسهیلات اشتغال روستایی
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با گلایه از عدم حضور برخی از مدیران در جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان و عقب ماندگی شدید بانکها در پرداخت تسهیلات تبصره 18 و تسهیلات اشتغال روستایی،  یادآورشد: باید اشتغال دغدغه همه مدیران و مسئولین باشد و در راستای کاهش آن با مشورت و همفکری تدابیری اتخاذ شود بنابراین انتظار می رود دفتر جذب سرمایه گذاری استان همچون گذشته کمیته چهار نفره متشکل از متقاضی، بانک، دستگاه اجرایی را به طور مرتب تشکیل و نسبت به رفع مشکلات متقاضیان اقدام نماید.
فدائی گفت: با توجه به ضرورت پذیرش و پرداخت تسهیلات از سوی بانک کشاورزی جنوب استان به طرح های صنعتی در بخش کشاورزی یا طرح های مرتبط، دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری باید نسبت به برگزاری جلسه ای با بانک کشاورزی جنوب، سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب اقدام و موضوع را رسیدگی نموده و نتیجه را در جلسه آینده ارائه کند.
وی یادآورشد: با توجه به معطلی زیاد طرح های بزرگ استان در ادارات مرکزی بانکها در تهران، بانکها موظف هستند منبعد رونوشت پرونده های ارسالی به تهران را برای دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان ارسال نمایند تا استانداری بر ادامه روند انجام کار نظارت کند.

*** ایجاد اشتغال برای 49 درصد مراجعین به کاریابی های استان
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان ضمن موافقت با مصوبات کمیته فنی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در خصوص طرح های تبصره 18 به مبلغ 55/9 میلیارد تومان و همچنین تسهیلات روستایی به مبلغ 2/7 میلیارد تومان، تصریح کرد: با توجه به اینکه تسهیلات روستایی فقط به دامداری های صنعتی اطلاح نژاد تعلق می گیرد، چنانچه طرح دامداری سنتی به بانکها معرفی شد، بانکها باید سریعا مورد را به اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان عودت دهند.
فدائی همچنین بر لزوم مرتفع ساختن مشکلات کاریابی ها از سوی دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری تاکید کرد و افزود: در سال گذشته تعداد یازده هزار و 767 نفر به کاریابی های استان مراجعه نموده اند که از این مجموه 5 هزار و 744 نفر آنها که 44 درصدشان خانم و 56 درصد آقا بوده اند، به کار گمارده شده اند.
Copyright © 2017. All right reserved