www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 1 بهمن 1397
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 , 17:39
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها خبر داد:
تمدید اجرای پروژه بین‌المللی «جف» در ریگان کرمان/معیشت مردم در دستور کار است
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اجرای پروژه بین‌المللی جف به مدت 18 ماه دیگر در شهرستان ریگان تمدید شد.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از فارس، فرهاد سرداری امروز در حاشیه بازدید کارشناسان فائو از پروژه بین‌المللی جف در شهرستان ریگان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه تعدادی از طرح‌های پروژه‌ بین‌المللی جف در شهرستان ریگان نیمه‌تمام است، این پروژه در این شهرستان مجددا تمدید شد.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار کرد: این پروژه در سال 95 به مدت دو سال تمدید شد که امروز با پیگیری‌های دفتر بیابان کشور و نماینده فائو به مدت 18 ماه دیگر در شهرستان تمدید شد.

وی با بیان اینکه ادامه پروژه در شهرستان در زمینه معیشت مردم است که طی این 18 ماه در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: با توجه به خشکسالی‌های پی در پی ما شاهد بیابان‌زایی در کشور هستیم و برای حل این مشکل از تجارب کشورهای مختلف در این زمینه استفاده می‌کنیم.

سرداری عنوان داشت: با توجه به اینکه این پروژه بین‌المللی جف در شهرستان ریگان از پروژه‌های موفق بوده است از کشورهای دیگر برای بازدید از این پروژه والگوبرداری از آن به شهرستان ریگان سفر خواهند کرد.

تعطیلی پروژه جف منجر به نابودی روستاها در ریگان می‌شود

فرماندار ریگان نیز به خبرنگار فارس گفت: این پروژه از سال 90 در این شهرستان آغاز شد که در سطح 148 هزار هکتار در قالب احیا جنگل‌های تخریب یافته با مشارکت مردم در حال انجام است.

امین باقری بیان داشت: این پروژه در 52 روستای شهرستان ریگان با تشکیل 10 کمیته روستایی انجام شد که موفقیت‌های خوبی را تاکنون در این روستاها در پی داشته است  و این کمیته‌های روستایی بیش از یک‌هزار و 800 خانوار را از محدوده کنارنای تا محدوده ده‌رضا وهشتصد متری تحت پوشش قرار می‌دهد .

فرماندار ریگان خواستار تداوم پروژه‌های بین‌المللی جهت احیای جنگل‌های تخریب یافته و پوشش گیاهی این شهرستان شد و عنوان کرد: با تعطیل شدن این پروژه روستاهای شهرستان که در محاصره شن‌های روان قرار دارند خالی از سکنه خواهند شد .

به گزارش فارس، ریگان بعد از خوزستان دومین نقطه در کشور در زمینه بروز ریزگردها و توفان شدید شن است که تا مرکز استان 285 کیلومتر فاصله دارد.
Copyright © 2017. All right reserved