www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 1 بهمن 1397
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 , 23:30
مديركل مؤلفه‌هاي اجتماعي سلامت وزارت بهداشت:
کانون‌های سلامت محله‌ ایجاد می‌شود/ضرورت مشارکت مردم در ارتقاء سلامت
مديركل مؤلفه‌هاي اجتماعي سلامت وزارت بهداشت گفت: کانون‌های سلامت در محله‌ها از امسال ایجاد می‌شود و مشکلات درمانی و بهداشتی از رده‌های پایین به شهرستان ارجاع می‌شود.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از فارس، محمدمهدی گلمکانی ظهر امروز در مجمع سلامت سیرجان با بیان اینکه کانون‌های سلامت در محله‌ها از امسال ایجاد می‌شود، اظهار داشت: در این طرح امکانات و ظرفیت‌های محلات شناسایی و مشارکت مردم هم در ارتقاء سلامت به وجود می‌آید.

مدیرکل مؤلفه‌های اجتماعی سلامت وزارت بهداشت افزود: در کانون‌های سلامت ظرفیت‌ها را به اشتراک می‌گذاریم و مشکلات درمانی و بهداشتی از رده‌های پایین به شهرستان ارجاع می‌شود و در ارتقاء سلامت مشارکت‌های مردمی ضروری است.

وی تقویت، حمایت و هدایت مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت را برای ارتقاء نظام سلامت خواستار شد و گفت: بنگاه‌های اقتصادی و موسسات خدماتی و آموزشی هم می‌توانند در سلامت مردم مشارکت کنند.

فرماندار سیرجان نیز در این همایش نظارت بیشتر بر خدمات و مراکز درمانی را خواستارشد و گفت: اگر کیفیت خدمات خوب باشد مردم رضایت‌مندی کامل دارند و عده‌ای هم که برای درمان به استان‌ها و شهرهای همجوار عزیمت می‌کنند هرگز خطرات راه را برای خود نمی‌خواهند.

منصور مکی‌آبادی افزود: موقعیت شهرستان سیرجان و محورهای مواصلاتی و مهاجرپذیری به‌گونه‌ای است که یک میلیون نفر از شهرستان‌های همجوار در استان‌های فارس، هرمزگان و کرمان خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

مسعود محمدی رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان هم با اعلام پیشرفت‌های متعدد و خوب درمانی در سیرجان گفت: در حال حاضر 160 تخت بیمارستانی در این شهرستان کم است که امید است با افتتاح بیمارستان‌های مجمع خیران سلامت و گل‌گهر این کمبود به 24 تخت کاهش یابد.

Copyright © 2017. All right reserved