www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 1 بهمن 1397
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 , 23:56
«فروش خانه پدری برای بورس بازی» نتیجه آموزش ناکافی است
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: فروش خانه پدری برای سرمایه گذاری در بورس و زیان ناشی از خرید «تک سهم»، پیامد آموزش و فرهنگ سازی ناکافی در این بخش است.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از تارنمای سازمان بورس و اوراق بهادار، «شاپور محمدی» افزود: فرهنگ پیشگیری از تخلف در بازار سرمایه به کمک رسانه ها نیازمند است.
به گفته وی، در ماه های نخست سال 1395، 30 تا 40 مورد تاخیر در ارسال اطلاعات شرکت های بورسی داشتیم که متوسط زمان آنها بیش از 30 روز بود.
«با اقدام سازمان بورس، امروز تعداد تاخیر در ارسال اطلاعات در هر ماه فقط به یک تا 2 مورد با مدت حداکثر سه روزه رسیده است».

** تامین مالی محصولات فرهنگی
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: در شورای عالی بورس با کمک وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تفاهمنامه دستورالعمل تامین مالی جمعی نهایی شد.
محمدی مهمترین کارکرد این دستورالعمل را تامین مالی محصولات فرهنگی در بخش های مختلف از جمله بازار سرمایه دانست و گفت: این اقدام از طریق سامانه هایی اجرا می شود و شرکت فرابورس ایران نیز سازمان بورس را در ساماندهی این برنامه کمک می کند.

**بورس، مکان مناسب برای جذب پول های سرگردان در شرایط تحریم است
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین بیان کرد: بورس یکی از مکان های بسیار خوب و مطمئن برای جذب پول های سرگردان در شرایط حساس تحریمی است که می تواند التهاب جمع شده در فضای دلاری را به سوی سایر بازارها و صنایع داخلی هدایت کند.
«محمد سلطانی فر» ادامه داد: آنچه امروز در فضای اینترنت اتفاق افتاده، این است که فضای جدیدی شکل می گیرد و دیگر نگاه ها از بالا به پایین نیست.
سلطانی فر تصریح کرد: اکنون چندین میلیارد نفر در دنیا با وسایل قابل حمل به فضای وب دسترسی دارند و با ظهور فناوری های جدید مانند اینترنت، موبایل و فضای وب، کارکرد و سازوکارهای رسانه های سنتی بشدت تحت تاثیر قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه) با نوسان مثبت 34 واحد به استراحت پرداخت و در جایگاه 94 هزار و 940 واحدی آرام گرفت.
در معاملات امروز یک میلیارد و 41 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 2 هزار و 326 میلیارد ریال در 60 هزار و 696 نوبت داد و ستد شد.

Copyright © 2017. All right reserved