www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 1 بهمن 1397
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 , 23:57
صنعت طیور، ناوگان حمل مناسب ندارد
مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: سالیانه بیش از یک میلیارد قطعه جوجه یک روزه در کشور تولید می شود اما ناوگان حمل و نقل صنعت طیور متناسب با این شرایط نیست.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از ایرنا، «حسن رکنی» امروز (چهارشنبه) در همایش بین المللی «مدیریت حمل و نقل در صنعت طیور» افزود: بخش زیادی از تلفات جوجه یک روزه مربوط به مشکل حمل و نقل است که عوارض دیگری همچون کاهش وزن در مرغ زنده را نیز به دنبال دارد.
رکنی ادامه داد: متاسفانه اکنون جوجه یک روزه با مینی بوس، وانت بار، صندوق عقب و کابین خودروها حمل می شود اما اگر زمان حمل جوجه از محل تولید تا مزرعه 24 تا 48 ساعت طول بکشد باید شرایط رطوبت، حرارت و اکسیژن مورد نیاز درنظر گرفته شود.
«دولت از طراحی و ساخت خودروهای جدید و پیشرفته برای حمل جوجه حمایت می کند؛ زیرا صنعت، علم و تولیدکننده داخلی را پیوند می دهد».
مشاور وزیر جهاد کشاورزی یادآوری کرد: اکنون ایران با تولید بیش از 2 میلیون و 200 هزار تن گوشت مرغ رتبه هفتم دنیا را دارد و جزو کشورهای پیشرو به شمار می رود.
ایرانیان 2 برابر میانگین جهانی گوشت مرغ مصرف می کنند؛ به طوری که سرانه مصرف این محصول در کشور ما 28 کیلوگرم و متوسط سرانه جهانی 14 تا 15 کیلوگرم است.
پارسال یک میلیارد و 268 میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی و 38 میلیون قطعه جوجه یکروزه تخمگذار تولید شد.
میانگین قیمت جوجه های یک روزه گوشتی و تخمگذار 1500 تا 2400 تومان- بسته نژاد آنها- است.
همایش بین المللی «مدیریت حمل و نقل در صنعت طیور» امروز (چهارشنبه) در هتل المپیک تهران برگزار و از خودروهای حمل جوجه یک روزه رونمایی شد.

Copyright © 2017. All right reserved