www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
یکشنبه 10 تیر 1397 , 22:16
شاخص بورس به کانال 108 هزار واحدی بازگشت
شاخص بورس امروز (یکشنبه) با افزایش فشار فروش در بازار، 2 هزار و 834 پله کاهش یافت و به جایگاه 108 هزار و 694 واحدی عقب نشینی کرد.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از ایرنا، شاخص بورس که در هفته های اخیر رشد بی سابقه ای را تجربه کرد، اکنون روندی اصلاحی در پیش گرفته است.
براساس معاملات امروز یک میلیارد و 559 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش سه هزار و 815 میلیارد ریال در 77 هزار و 311 نوبت دادوستد شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، 864 واحد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 185 واحد کاهش یافت.
شاخص قیمت (هم وزن) نیز 134 واحد افت کرد؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است.
همچنین شاخص آزاد شناور سه هزار و 180 واحد افت کرد؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.
شاخص بازار اول (مربوط به شرکت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) 2 هزار و 209 واحد و شاخص بازار دوم بورس نیز پنج هزار و 14 واحد کاهش یافت.

** فلزات اساسی همچنان در صدر معاملات
گروه فلزات اساسی در معاملات امروز بورس صدرنشین شد؛ در این گروه 277 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 16 میلیارد ریال دادوستد شد.
گروه کانی های فلزی به ارزش 380 میلیارد ریال و شیمیایی به ارزش 329 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
همچنین در رده چهارم معاملات امروز، گروه فراورده های نفتی با دادوستدی به ارزش 197 میلیارد ریال قرار گرفت و گروه خودرو نیز با معاملاتی به ارزش 182 میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود کرد.
علاوه براین در معاملات امروز، نمادهای فولاد (فولاد مبارکه)، فارس (هلدینگ خلیج فارس)، فملی (ملی صنایع مس) و تاپیکو (سرمایه گذاری نفت و گاز تامین) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص وارد کردند.

** پسرفت 36 پله ای فرابورس
شاخص فرابورس (آیفکس) در معاملات امروز بیش از 36 واحد افت کرد و در جایگاه یک هزار و 230 واحدی قرار گرفت. در بازار فرابورس، بیش از 337 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از 2 هزار و 50 میلیارد ریال دادوستد شد.
برپایه معاملات امروز، نمادهای زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، مارون (پتروشیمی مارون)، میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه) و هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را بر جای گذاشتند.

Copyright © 2017. All right reserved