www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
شنبه 4 اسفند 1397
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از مهر، سید مهران عالم‌زاده ظهر پنجشنبه در مراسم رونمایی از تارنمای شفافیت‌سازی شهرداری کرمان تصریح کرد: شهرداری کرمان از جمله انگشت‌شمار شهرداری‌ها در کل کشور است که به سامانه شفافیت‌سازی مجهز شده است.

وی افزود: از آرزوهای دیرینه من در حوزه شهرداری راه‌اندازی سایتی بود که در زمینه شفافیت‌سازی شهرداری باشد که الحمدالله با تلاش همکاران محقق شد.

عالم‌زاده بیان داشت: در گذشته از جمله برنامه‌های شهرداری و شورای شهر کرمان این بود که شهرداری تحت عنوان شهرداری شیشه‌ای داشته باشیم اگرچه شهرداری و شورای شهر از هم جدا نیستند و در کنار هم برای مردم تلاش می‌کنند اما زیرسازی این برنامه قطعا برعهده شهرداری بود.

وی گفت: یکی از چالش‌های پیش روی شهرداری در مورد اجرای این طرح محرمانه بودن یا غیرمحرمانه بودن برخی از اطلاعاتی بود که می‌خواستیم بر روی سایت قرار دهیم و در این خصوص زمان زیادی کار برد.

شهردار کرمان یادآور شد: لازمه اعتماد مردم به شهرداری داشتن رفتار صادقانه و شفافیت در کارها است و تحقق این امر نیازمند به شفافیت‌سازی و استفاده آزاد مردم از اطلاعات شهری است.

عالم‌زاده گفت: مردم از مهمترین سرمایه‌های هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند و لازمه اعتماد آن‌ها، شفافیت‌سازی اطلاعات شهری در حوزه‌های مختلف است.

وی با بیان این که مردم باید بدانند پولی که به شهرداری پرداخت می‌کنند در کجا و به چه منظور هزینه می‌شود اظهار داشت: متاسفانه در کشور رانت اطلاعاتی وجود دارد و افراد سودجو از بی اطلاعی مردم منافعی کسب می‌کنند ولی اگر زمینه اطلاع رسانی را سرعت بخشیم و اطلاعاتی که باید شهرداری در اختیار مردم قرار دهد در اختیارشان بگذاریم همه می‌توانند از این فضای اطلاعات به صورت عادلانه بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: برخی از دستگاه‌ها علاقه‌مند به در اختیار گذاشتن اطلاعاتشان نیستند یا عده‌ای با توجه به این موضوع رانتی ایجاد کرده‌اند که در صورت شفاف‌سازی منافعشان به خطر می‌افتاد.

عالم‌زاده بیان داشت: مردم با دانستن این اطلاعات، بر کار دستگاها نظارت می‌کنند و وقتی بدانند چه قوانینی و اطلاعاتی در خصوص مسائل شهری وجود دارد بهتر می‌توانند تصمیم بگیرند.

شهردار کرمان گفت: اجرای طرح تفضیلی و گذاشتن آن بر روی سایت شهرداری از مهمترین بخش‌های مربوط به طرح شفافیت‌سازی است.


Copyright © 2017. All right reserved