www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 1 بهمن 1397
سه شنبه 15 آبان 1397 , 02:52
اعلام آمادگی استانداری برای حمایت از طرح های توسعه فهرج/ لزوم استفاده از طرح های کشاورزی و گردشگری برای توسعه منطقه
معاون امور عمرانی استانداری کرمان گفت: استفاده از ظرفیت های عظیم در حوزه های گردشگری، نیروگاه های خورشیدی و طرح های کشاورزی می تواند به توسعه شهرستان فهرج کمک کند.
    به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي، به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، سید مصطفی آیت اللهی موسوی در همایش تخصصی توسعه پایدار شهرستان فهرج افزود: با اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی دراستان بعنوان طرح نمونه کشوری که با حضور سه ضلع نمایندگان مجلس، دولت و بخش خصوصی و نظارت ائمه جمعه انجام شد و با تقسیم 23 بنگاه اقتصادی به عنوان معین های اقتصادی تحت عنوان وظیفه و مسئولیت اجتماعی شرکت ها توانستیم گام های زیادی در توسعه مناطق مختلف استان برداریم و تلاش شده است سند توسعه هر منطقه تدوین شود.
وی با اشاره به پتانسیل های زیاد منطقه اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های عظیم در حوزه های گردشگری، نیروگاه های خورشیدی و طرح های کشاورزی می تواند به توسعه شهرستان فهرج کمک کند.
آیت اللهی موسوی خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته تلاش کردیم تا در بحث بودجه و تقسیم اعتبارات در استان با ایجاد شاخص های مختلف به توزیع متوازن بودجه در مورد مناطق کمتر توسعه یافته کمک کنیم و استانداری کرمان آمادگی کاملی برای توسعه همه جانبه مناطق مختلف استان و حمایت از طرح های سرمایه گذاری را دارد.
نماینده شهرستان های شرقی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه افزود: شرق استان منطقه ای غنی است و دور از انصاف است بدلیل عدم مطالبه گری مردم و بی توجهی مسئولین عقب مانده باشد و مردم نیز فقیر بمانند که این ظلم به نظام و انقلاب است.
نیکزادی با اشاره به ظرفیت ها و مشکلات منطقه فهرج برای توسعه گفت: اتصال راه آهن فهرج و ایرانشهر و ساخت جاده ترانزیتی ریگان تا دریای عمان می تواند ظرفیت زیادی برای توسعه حمل و نقل منطقه و بحث زیرساخت ها فراهم کند.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت وجود پهنه های معدنی در منطقه شرق، توسعه کشت های گلخانه ای، استفاده صحیح از حجم آب های پشت سد نسا و جلوگیری از برداشت بی رویه سفره های آب زیرزمینی، توسعه دامداری منطقه، تعیین تکلیف چاه های غیر مجاز کشاورزی و ایجاد صنایع جانبی در رابطه با محصول خرما می تواند فرصت های زیادی برای توسعه  شهرستان فهرج و ایجاد اشتغال در منطقه فراهم کند که باید برای آن ها برنامه ریزی کنیم.
نامگذاری روز 14 آبان هر سال بعنوان روز فهرج، تشکیل کمیته توسعه فهرج در استانداری با مسئولیت فرماندار سابق فهرج و مدیر کل کنونی شهری استانداری، تأسیس شرکت تعاونی تولید، بسته بندی و صادرات خرما توسط کشاورزان منطقه و ساخت 1500 سرویس بهداشتی استاندارد برای منازل شخصی مردم توسط کمیته امداد و بنیاد مسکن از مهمترین مصوبات این همایش بود.
Copyright © 2017. All right reserved