www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 1 بهمن 1397
سه شنبه 15 آبان 1397 , 22:34
معاون صمت کرمان:
بانک ها موظف به پرداخت تسهیلات بازسازی واحدهای تولیدی هستند
معاون صمت شمال استان کرمان با اشاره به اینکه سیستم بانکی تمایلی به پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی ندارد، گفت: بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات هستند.
    به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي، به نقل از مهر، امیر غفاری پیش از ظهر سه شنبه در جلسه هم‌اندیشی پروژه‌ بازسازی و نوسازی اصناف تولیدی بیان داشت: امسال سومین سالی است که تسهیلاتی با همکاری سیستم بانکی تحت عنوان رونق تولید با نرخ بهره ۱۸ درصد به واحدهای صنعتی می‌دهیم.

وی افزود: روال ارائه تسهیلات به این صورت است که وزارت‌خانه سامانه‌ای تحت عناوین سازمان هماهنگ تدوین کرده و همه واحدهای صنعتی باید در این سامانه اقدام به نام‌نویسی و ثبت‌نام کنند.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان گفت: همه واحدهای صنعتی و تولیدی می‌توانند در این سامانه برای دریافت تسهیلات نوسازی و بازسازی ثبت‌نام کنند.

وی گفت: سیستم بانکی تمایلی به پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی ندارد اما بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بانک مرکزی با اصناف امضا کرده بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات هستند در غیر این صورت باید دلایل عدم پرداخت را توضیح دهند.

غفاری یادآور شد: بعد از دریافت درخواست تسهیلات از واحد تولیدی و کار کارشناسی صورت گرفته کارگروهی با دبیری سازمان ثبت به ریاست استاندار و اعضای بانک‌ها تشکیل می‌شود که متقاضی ظرف ۱۵ روز باید نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کند. بانک موظف است ظرف مدت یک ماه از تاریخ مدارک طرح را بررسی و نسبت به رد یا قبول آن با ارائه مدارک اقدام کند.

وی به نرخ بالای سود تسهیلات اشاره کرد و عنوان داشت: این طرح برای واحدهایی است که توانایی مالی بیشتری برخوردار هستند
Copyright © 2017. All right reserved