www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
شنبه 4 اسفند 1397
جمعه 16 آذر 1397 , 00:14
رییس شورای اسلامی شهر رفسنجان مطرح کرد:
رفسنجان یکی از بهترین نقاط دنیا برای رصد ستارگان
رییس شورای اسلامی شهر رفسنجان با بیان اینکه رفسنجان نقاط قوتی دارد که اگر دانشگاهها روی این مزیتها متمرکز شوند رفسنجان را بلندآوازه تر می کند، افزود: بطور مثال رفسنجان یکی از بهترین نقاط دنیا برای رصد ستارگان است.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام علی هاشمیان عصر امروز 14 آذر ماه در مراسم بهره برداری از فاز یک نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی موسسه آموزش عالی کار رفسنجان با قدردانی از دکتر محجوب بخاطر ایجاد نیروگاه یک مگابایتی برق در دانشگاه کار رفسنجان، اظهار کرد: رفسنجان یکی از برترین شهرهای دنیا در خصوص جذب انرژی های خورشیدی است که نکته بسیار مهمی است.


وی با بیان اینکه رفسنجان نقاط قوتی دارد که اگر دانشگاهها روی این مزیتها متمرکز شوند رفسنجان را بلندآوازه تر می کند، افزود: بطور مثال رفسنجان یکی از بهترین نقاط دنیا برای رصد ستارگان است.


رییس شورای اسلامی استان کرمان خاطرنشان کرد: از دانشگاههای شهرستان می خواهم که هم این رشته(نجوم) را ایجاد کرده و هم اینکه بهترین نقطه ای که برای رصد ستارگان مشخص می شود رصدخانه ای را احداث کنند که این مسائل جاذبه های رفسنجان را بالاتر می برد حتی قدرت علمی دنیا را در رصد دقیق تر ستارگان بیشتر می کند.


هاشمیان ادامه داد: هر دانشگاهی در این زمینه پیش قدم شود می تواند گوی سبقت را از دیگر دانشگاهها حتی در ایران برباید چون نکته ممتازی است.


رییس شورای اسلامی شهر رفسنجان بیان کرد: در بخش استفاده از انرژی امیدوارم بیشتر توسعه یابد و راهکارهای مناسب تری مشخص شود تا مردم و سرمایه گذاران از آن استفاده کنند. با اینکه کشور اروپایی مانند هلند کمتر آفتاب دارند اما از نیروی بادی و خورشیدی استفاده می کنند در حالی که نسبت به رفسنجان بسیار رتبه های پائین تری دارند.


هاشمیان با تأکید بر اینکه رفسنجان داشته های بسیار خوبی دارد، یادآور شد: ایجاد بزرگترین جنگل مصنوعی مثمر دنیا نشان از همت و پشتکار مردم رفسنجان دارد و مطمئن هستم اگر در این زمینه ها هم درست برنامه ریزی شود رفسنجان این قابلیت را دارد که در دنیا نمونه باشد.
Copyright © 2017. All right reserved