www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
شنبه 4 اسفند 1397
جمعه 16 آذر 1397 , 00:18
بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان نرماشیر امسال افتتاح می‌شود
فرماندار شهرستان نرماشیر گفت: بیمارستان ۳۲ تختخوابی حضرت جوادالائمه‌(ع) شهرستان نرماشیر در حال تجهیز و تکمیل است و به‌زودی افتتاح می‌شود.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از تسنیم، رضا مشکی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در کرمان اظهار داشت: شهرستان نرماشیر جزو چهار شهرستان شرقی استان است ک بیش از 54 هزار نفر جمعیت دارد و در سال 1390 تاسیس شده و قبل از آن بخش بوده است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان نرماشیر در محور ترانزیت بندر چابهار قرار دارد و از نظر تاریخی سابقه بازرگانی در نرماشیر وجود داشته و محل مطاع انبار خراسان بوده است افزود: قیمت خرما در نرماشیر تعیین می‌شود و ظرفیت شهرستان نرماشیر در بحث کشاورزی و دامپروری ویژه است.

فرماندار شهرستان نرماشیر با بیان اینکه تولید خرمای این شهرستان 40 تا 50 هزار تن در سال است و 11 هزار هکتار باغ خرما و نخیلات در نرماشیر وجود دارد خاطر‌نشان کرد: 248 حلقه چاه کشاورزی در این شهرستان وجود دارد و از سد نساء نیز حق آبه داریم.

وی با اشاره به اینکه تولید نئوپان از سرشاخه‌های نخیلات خرما در نرماشیر انجام می‌شود و در بحث صنایع فرآوری خرما اقدامات خوبی انجام شده است گفت: برق در تمام نقاط شهرستان نرماشیر وجود دارد و مردم از 19 هزار انشعاب شهری و روستایی بدون هیچ افت ولتاژی استفاده می‌کنند.

مشکی با بیان اینکه نرخ باسوادی در نرماشیر 96 درصد است افزود: در شهرستان نرماشیر توسعه زیرساخت‌ها را پیگیری کردیم به‌طوریکه در بحث آموزش و پرورش تنها یک دبیرستان در نرماشیر داشتیم اما امروز 149 واحد آموزشی با وجود بیش از 12 هزار دانش‌آموز، فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان 32 تختخوابی حضرت جوادالائمه‌(ع) شهرستان نرماشیر در حال تجهیز و تکمیل است و به‌زودی افتتاح می‌شود تصریح کرد: از 16 هزار خانوار موجود در شهرستان نرماشیر، بیش از 11 هزار و 200 واحد مسکونی در شهرستان بازسازی و مقاوم سازی شده است.

فرماندار شهرستان نرماشیر با بیان اینکه 15 هزار اشتراک آب روستایی داریم گفت:سه روستا در شهرستان فاقد آب آشامیدنی بودند که اخیرا عملیات آبرسانی به روستاهای دارستان، مهدی‌آباد و بالاخانه در حال انجام است و تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در تعیین قیمت کالا بحث عرضه و تقاضا اهمیت دارد و دولت به تنهایی نمی‌تواند نقش زیادی داشته باشد افزود: در سال گذشته با ورود تعاون روستایی رکود قیمت خرما در شهرستان شکسته شد و امسال با توجه به اینکه بازار خوبی بود قیمت خرما قیمت مناسبی بود و کشاورزان راضی هستند.

مشکی با بیان اینکه روستای سیدآباد نیز در شمال غربی شهرستان واقع شده و مشکل کمبود آب دارد اظهار داشت: سطح آب زیرزمینی در این منطقه پایین است و انتهای خط آبی است که از شهرستان بم تامین آب شرب می‌شود که پیگیر حفر چاه آب در این منطقه برای تامین آب شرب مردم این روستا هستیم.

وی با ابراز امیدواری از بهره‌برداری صحیح و مناسب از سد نساء برای تامین آب شرب مردم افزود: عملیات گازرسانی به شهرستان نرماشیر انجام شده که ب‌هزودی شهر نرماشیر و بخش مرکزی که 52 روستا دارد از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.
Copyright © 2017. All right reserved