www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
شنبه 4 اسفند 1397
جمعه 16 آذر 1397 , 00:29
قول مساعد معاون وزیر اقتصاد در دیدار با استاندار کرمان
برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در برخی پروژه های مهم رایزنی می کنیم
با هدف بررسی موانع موجود بر سر راه تأمین مالی طرح‌های اقتصادی با محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد و رییس‌کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از روابط عمومی استاندار کرمان، در این جلسه که در تهران برگزار شد، محمدجواد فدائی، استاندار کرمان، بر لزوم اتخاذ راهبردی روشن برای تأمین مالی مطمئن طرح‌های نیمه تمام اقتصادی استان تاکید کرد. فدائی گفت: «امیدواریم در شرایط فعلی اقتصادی راهبردهای مناسب تأمین مالی خارجی شناسایی شود تا طرح‌های نیمه‌تمام هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند.»
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، معاون وزیر اقتصاد هم پس از شنیدن توضیحات دو سرمایه‌گذار کرمانی و اطلاع از روند تأمین مالی برخی طرح‌های دیگر،  گفت: «آمارها نشان می‌دهد استان کرمان یکی از استان‌های موفق در زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی بوده است و این روند می‌تواند ادامه یابد.»
 خزاعی در عین حال برخی از تنگناهای اقتصادی کشور در شرایط موجود را تشریح کرد و گفت: «به‌رغم همه مشکلات ما آمادگی داریم برای به نتیجه رسیدن طرح‌های مهم رایزنی‌های لازم را انجام دهیم.» معاون وزیر اقتصاد قول مساعد داد به منظور استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای یکی از پروژه‌های مهمی که در این جلسه درباره آن بحث و تبادل نظر شد؛ رایزنی کند. کم بودن اختیارات استانداران در زمینه اعطا مجوز به سرمایه‌گذاران یکی دیگر از بحث‌های مطرح شده در این جلسه بود. معاون وزیر اقتصاد هم از افزایش اختیارات استانداران برای کاسته شدن از بروکراسی اداری فرسایشی در زمینه اعطا مجوزها، حمایت کرد و وعده داد این موضوع را در قالب یک پیشنهاد مکتوب به مسئولان ارشد قوا ارائه دهد.
در این جلسه شماری از مسئولان استان از جمله جعفر رودری، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، حمید شیخ اسدی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، حسین امیری، شهباز حسن‌پور، احمد حمزه، احمد انارکی محمدی و علی اسدی از اعضای مجموع نمایندگان استان حضور داشتند. به گزارش روابط عمومی این جلسه  چهارشنبه در تهران برگزار شد
Copyright © 2017. All right reserved