www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 28 تیر 1398
شنبه 1 دی 1397 , 23:40
در شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان بحث شد؛
بررسی مصوبه امهال وام‌های کشاورزی، نحوه جذب منابع صندوق توسعه ملی و ...
در جلسه امروز شورای هماهنگی بانک های استان کرمان، درباره مصوبه امهال وام های کشاورزی بحث و گفت و گو شد و استاندار کرمان تاکید کرد: با توجه به اینکه برخی بانک ها اعلام کردند سهم هر بانک از سقف مصوبه باید به بانک ها ابلاغ شود، بانک ها تا اجرای مصوبه از هرگونه برخورد با بدهکاران مشمول و ضامنین آنها خودداری نمایند.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از ایسنا منطقه کویر، "اله داد محمدی" رییس شعب بانک کشاورزی شمال استان کرمان امروز اول دی ماه در جلسه شورای هماهنگی بانک ‌های استان کرمان اظهار کرد: در مصوبه امهال وام های کشاورزان خسارت دیده در آذرماه امسال، سقف تعیین شده در حالی که برآورد شده در سطح کشور 17 هزار میلیارد ریال مورد نیاز بانک کشاورزی است.

وی افزود: بانک کشاورزی استان کرمان 7450 میلیارد ریال می خواهد و این مصوبه کار شورای بانک ها را برای احصاء مشکل می کند و موجب نارضاتی می شود.

محمدی با اشاره به اینکه باید این عدد اصلاح شود، تصریح کرد: بانک ها دچار یک نوع بلاتکلیفی در اجرای این مصوبه هستند و با توجه به تعیین سقف، در ابهام کامل نسبت به این موضوع به سر می بریم.

به گزارش ایسنا، دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در این جلسه اظهار کرد: پیگیر افزایش سقف در مصوبه امهال وام های کشاورزی خواهیم بود و باید در این زمینه عدد و رقم متفاوتی باشد زیرا اجرای مصوبه کنونی با سختی مواجه است.

وی تاکید کرد: تا ابلاغ بخشنامه به استان، بانک ها فشار را از روی مردم بردارند تا بتوانیم در هفته آینده تصمیم گیری کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به بررسی نحوه جذب منابع صندوق توسعه ملی در جلسه روز دوشنبه هفته جاری در کمیسیون اقتصادی اظهار کرد: درخواست ما این است چهار بانک اصلی که باید این تسهیلات را ارائه کنند، گزارش خود را در ارتباط با میزان سهمیه استان به ما بدهند.

همچنین"رضا اسماعیلی" مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان در این جلسه گفت: در سال جاری 400 میلیارد تومان اعتبار استان برای ایجاد اشتغال بوده که 239 میلیارد آن مربوط به اعتبارات روستایی می‌باشد و به بانک ها ابلاغ شده و مابقی در بخش سازمان های حمایتی از جمله بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید ابلاغ شده است.

وی افزود: 46 میلیارد تومان تاکنون به کمیته امداد، 14 میلیارد و 800 میلیون تومان به بهزیستی و 12 میلیارد تومان به بنیاد شهید تخصیص داده شده است.
Copyright © 2017. All right reserved