www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 31 مرداد 1398
پنجشنبه 11 بهمن 1397 , 14:20
استاندار:
میزان صادرات کرمان بیش از متوسط کشوری است
استاندار کرمان گفت: استان در میزان صادرات، درآمد حاصل از آن و رشد این درآمد در سالهای اخیر نسبت به متوسط کشور وضعیتی مطلوب تر داشته است.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از ایرنا، محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در آیین بزرگداشت روز صادرات استان در کرمان افزود: کرمان در میزان صادرات غیر نفتی رتبه سوم و چهارم کشور را طی سالهای گذشته کسب کرده است.
وی ادامه داد: از سال 92 تا 96 رشد درآمد حاصل از صادرات استان کرمان 28 درصد بود در حالی که این آمار در متوسط کشور 26 درصد است.
استاندار کرمان تصریح کرد: رشد صادرات استان نسبت به سال گذشته حدود هفت درصد بوده که با توجه به ظرفیت ها، امکانات و نیازهای استان می تواند افزایش یابد.
وی با بیان اینکه امکانات مناسبی برای تولید و صادرات در بخش های مختلف استان وجود دارد تصریح کرد: برای رونق تولید و اشتغالزایی نیاز به تنظیم بازار، تولید و مصرف وجود دارد و یکی از عوامل اصلی در تنظیم بازار صادرات است.
فدائی افزود: صادرات مشکلاتی دارد که باید به آن توجه شود و در این زمینه باید بازارهای خارجی را شناسایی و ضمن دستیابی، حفظ و تداوم صادرات و کالاهای با کیفیت و سالم صادر، اعتماد بازارهای خارجی را جلب و به خواست مصرف کننده توجه کنیم که صادرات موفقی داشته باشیم.
وی تاکید کرد: قیمت گذاری مناسب، بسته بندی، هماهنگی با تحولات روز، تنوع در محصولات، توجه به زنجیره کالا و خدمات که باید در کالاهای تولیدی صادراتی استان مورد توجه صادر کنندگان قرار گیرد.
استاندار کرمان با بیان اینکه صادرکنندگان برتر باید قهرمان تلقی شوند زیرا بر تمامی مشکلات و رقبا غلبه کرده اند گفت: صادرکننده برتر طی سالهای متوالی و صادرکننده برتر جدید از سالهای آینده معرفی شوند.
وی اظهار داشت: صادرکنندگان با مشکلات جدیدی در چندماه گذشته در بخش پیمان سپاری و برگشت ارز، روبرو شدند و در این زمینه جلساتی با مدیران ملی و بانک مرکزی برخی نکات توضیح داده شده و برای تسهیل فعالیت ها، هنوز باید اقداماتی در این حوزه انجام شود.
فدائی اضافه کرد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان راهکارهایی برای توسعه صادرات استان پیدا کنند و در این راستا درصدی برای رشد در صادرات هدف قرار گیرد.
این آیین روز پنجشنبه با حضور سرپرست سازمان توسعه و تجارت ایران، نایب رئیس اتاق ایران، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس اتاق مشترک ایران و عمان، سفیر عمان، قطر، اندونزی، آفریقای جنوبی، ساحل عاج، رایزن اتریش، هند و هیات هایی از سفارت خانه ها، مدیرکل اقتصادی وزارت امور خارجه و سایر مسئولان و فعالان اقتصادی در محل اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد.
Copyright © 2017. All right reserved