www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 31 مرداد 1398
دوشنبه 22 بهمن 1397 , 12:20
پوستر جشنواره ملی مرکبات جیرفت رونمایی شد
پوستر نخستین جشنواره ملی مرکبات جیرفت با حضور فرماندار و رئیس شورای تامین شهرستان جیرفت،رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان و جمعی از مردم و مسئولان محلی رونمایی شد.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از ایرنا، رئیس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان روز یکشنبه در حاشیه آیین رونمایی از پوستر نخستین جشنواره ملی مرکبات جیرفت به خبرنگار ایرنا گفت: اولین جشنواره ملی مرکبات این منطقه، روز پنج شنبه 25 بهمن در شهرستان جیرفت برگزار می‌شود.
سعید برخوری افزود: این جشنواره در راستای شناساندن مرکبات شهرستان جیرفت در سطح کشور بوده چرا که بیشترین شاخصه مرکبات ارگانیک، کیفیت و طعم منحصر به فرد آنهاست.
وی ادامه داد: مرکبات جیرفت آن طور که باید در بازار‌های داخلی معرفی نشده در حالی که محصول مرکبات با کیفیت و ارگانیکی که امروز در بازار‌های داخلی به فروش می‌رسد از باغات این شهرستان و حاصل دست رنج کشاورزان این دیار است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان با بیان اینکه هفت شهرستان این منطقه دارای ظرفیت های ویژه ای در بخش کشاورزی هستند، تصریح کرد: در هر شهرستان بر اساس شاخص و ظرفیت، به دنبال برگزاری جشنواره های مختلف هستیم.
وی ادامه داد: برگزاری جشنواره کنجد در شهرستان قلعه گنج، ذرت در فاریاب و حنا در شهرستان رودبار جنوب از جمله برنامه های پیش روی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت نیز گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هفت شهرستان جنوبی کرمان، تمام منطقه جنوب را یکپارچه می‌بینیم.
علی سالاری افزود: در این جشنواره استعداد‌ها و پتانسیل‌های شهرستان جیرفت معرفی و 20 نوع از ارقام تجاری مرکبات و بیش از 100 رقم از انواع مرکبات پایه به نمایش گذاشته می‌شود.
نخستین جشنواره ملی مرکبات، پنج شنبه 25 بهمن در 2 نوبت صبح و عصر در دانشگاه جیرفت برگزار می‌شود.
جنوب استان کرمان با هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان با جمعیت یک میلیون نفر، یک سوم استان کرمان را به خود اختصاص داده است.

Copyright © 2017. All right reserved