www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 5 تیر 1398
چهارشنبه 22 اسفند 1397 , 14:11
استاندار کرمان:
استان کرمان از حیث وقف عام در کشور جایگاه پنجم را دارد
استاندار کرمان گفت: این استان از حیث وقف عام رتبه پنجم کشوری را به خود اختصاص داده است.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمد جواد فدائی در نشست مشترک با مدیر کل بنیاد توسعه موقوفات کشور با اشاره به سرمایه زیاد سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: سرمایه گذاری بنیاد توسعه موقوفات کشور می تواند به ایجاد اشتغال در سطح استان کمک کند.
مدیر عامل بنیاد توسعه موقوفات کشور نیز در این نشست با اشاره به حوزه فعالیت این بنیاد گفت: بنیادتوسعه موقوفات کشور  به عنوان بازوی اجرایی سازمان اوقاف و امور خیریه در طی سالیان گذشته حدود 25 میلیارد تومان در استان کرمان سرمایه گذاری کرده است و تاکنون تنها سه میلیارد تومان از این میزان برگشت داشته است.
سهیل بیگدلی با تأکید بر اولویت های سرمایه گذاری سازمان موقوفات و امور خیریه کشور، تصریح کرد: رویکرد سازمان در سرمایه گذاری ها نگاه صرفا اقتصادی مطرح نیست بلکه توجه به ایجاد اشتغال، احیای موقوفات، حوزه خدمات، کشاورزی و دامپروری و  حوزه های دانش بنیان است.
وی با اشاره به سرمایه گذاری سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه گردشگری در استان کرمان اظهار داشت: با سرمایه گذاری بنیاد توسعه موقوفات در باغ فتح آباد و خانه حاج آقا علی در رفسنجان، خوشبختانه این میراث فرهنگی و تاریخی احیا شدند. البته تاکنون حدود 7 میلیارد تومان در زمینه بازسازی میدان مشتاق کرمان هزینه کرده ایم.
بیگدلی تصریح کرد: آمادگی سرمایه گذاری در حوزه دامپروری در منطقه سیرچ کرمان را داریم و انجام این کار نیازمند طرح های مطالعاتی و توجیهی اقتصادی است.
در این جلسه مقرر شد خانه حاج آقا علی با موافقت بنیاد توسعه موقوفات به شهرداری رفسنجان واگذار شود و اداره باغ فتح آباد در ایام نوروز 98 برعهده بنیاد باشد.
 همچنین مقرر شد زمینه های سرمایه گذاری بنیاد در حوزه های گردشگری، کشت گلخانه ای و دامپروری بررسی و کمیته مشترکی مرکب از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، اتاق بازرگانی و اداره کل امور اقتصادی استانداری، در خصوص تکمیل زنجیره گردشگری استان، طرح های توجیهی اقتصادی را به بنیاد توسعه موقوفات ارائه کنند.
در این جلسه با حضور استاندار کرمان و معاونین، مدیر عامل بنیاد توسعه موقوفات کشور و جمعی از مدیران استان، زمینه های سرمایه گذاری سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه های گردشگری، دامپروری و اقتصاد دانش بنیان استان مورد بررسی قرار گرفت.

Copyright © 2017. All right reserved