www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 5 تیر 1398
چهارشنبه 22 اسفند 1397 , 14:25
قصابان خواستار توزیع گوشت تنظیم بازاری شدند
برخی از قصابان پایتخت در اعتراض به تغییر روند توزیع گوشت تنظیم بازاری، امروز در مقابل ساختمان «شهید نادری» وزارت صنعت، معدن و تجارت واقع در بلوار کشاورز تجمع کردند و خواستار توزیع گوشت تنظیم بازاری توسط این صنف شدند.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از ایرنا، حذف سهمیه قصابان از گوشت دولتی و تنظیم بازاری منجر به اعتراض این فعالان صنفی شده است؛ آنها مدعی هستند «دولت از چند سال گذشته به منظور تنظیم بازار اقدام به عرضه گوشت بین اتحادیه ها و نیز فروشگاه ها کرده اما از روز گذشته توزیع این گوشت برای قصابی ها متوقف و تنها در برخی فروشگاه های زنجیره ای انجام می شود».
این افراد که تعداد آنها بیش از 40 نفر تخمین زده می شود، 2 روز پیش نیز در این محل تجمع کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان وزارت صنعت شده بودند.
یکی از این افراد که خود را نماینده قصابان معرفی می کرد به ایرنا گفت: افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، گوشت تنظیم بازاری را به عرصه ای برای رانت خواران تبدیل کرده است.
این فعال صنفی، با انتقاد از توزیع گوشت قرمز در برخی فروشگاه های زنجیره ای، گفت: این اقدام مانند این است که آرد نانوایان در اختیار خیاط ها قرار گیرد؛ در حالی که آرد را باید بین نانوایان توزیع کرد.
وی ادامه داد: «برخی مسئولان معتقدند که در قصابی ها به دلیل کمبود نیرو، نظارت کافی برای توزیع گوشت وجود ندارد و همچنین قصابی ها قادر به رساندن این گوشت ها به جامعه هدف نیستند؛ در حالی که چنین موضوعی درست نیست؛ همه مغازه داران دارای دوربین مدار بسته هستند و اگر تخلفی از سوی آنها صورت گیرد، قابل شناسایی است؛ بنابراین، این موضوع به هیچ عنوان دلیل قانع کننده ای برای قطع عرضه گوشت توسط مغازه داران نیست».
سایر قصابان معترض حاضر در این تجمع نیز به ایرنا گفتند: «مردم از ما کسبه قصاب گوشت می خرند و سایر فروشگاه ها و افراد صلاحیت توزیع ندارند؛ زیرا ما جواز کسب داریم و این کار تخصصی و شغل آبا و اجدادی ماست».
تجمع کنندگان تاکید داشتند: «تقاضای قصابان بازگردانده شدن توزیع گوشت تنظیم بازاری به این صنف است».
Copyright © 2017. All right reserved