www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
سه شنبه 25 تیر 1398
چهارشنبه 21 فروردین 1398 , 19:04
مثلث رونق تولید در کرمان تشکیل شد
رئیس کل دادگستری استان کرمان از تشکیل مثلث رونق تولید در استان کرمان خبر داد و گفت: اضلاع این مثلث شامل بخش خصوصی و مدیران بنگاه های تولیدی، دستگاه های اجرایی و دستگاه های نظارتی و سیستم قضایی است.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، یدالله موحد در نشست ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضائی کرمان افزود: با یک برنامه مشترک و همفکری و هم افزایی بین اضلاع مختلف این مثلث می توان گام های موثری در جهت رونق تولید برداشت.
موحد خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان، اداره کل بازرسی، اداره کل اطلاعات و دیوان محاسبات ضلع نظارتی این مثلث را تشکیل می دهند و اتاق بازرگانی، بخش خصوصی و مدیران بنگاه های تولیدی و همچنین مدیران دستگاه های اجرایی سایر اضلاع مثلث رونق تولید را شکل می دهند.
موحد بیان کرد: سال 1398 با تدبیر هوشمندانه رهبر معظم انقلاب مزین به نام 'رونق تولید' شده و این انتخاب بر اساس بررسی های کارشناسی انجام گرفته است.
وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی کشور رفع مشکلات اقتصادی است، خاطرنشان کرد: صاحب نظران و کسانی که مطلع از مسائل اقتصادی کشور هستند اعتقاد دارند ظرفیت های کشور برای شکوفایی اقتصاد بسیار آماده است.
رئیس شورای قضائی استان کرمان اعلام آمادگی کرد:سیستم قضائی استان کرمان در راستای منویات رهبر معظم و در جهت رونق تولید تمام قد فعالان بخش اقتصادی و تولید کنندگان حمایت حقوقی و قضائی خواهد کرد و اجازه نخواهیم داد به علت مسائل حقوقی و قضائی چرخ تولید متوقف شود.
** شعب ویژه در جهت رونق تولید در دادگستری استان کرمان تشکیل شد
وی بیان کرد: یک شعبه ویژه در دادگاه تجدیدنظر،دو شعبه در دادگاه های حقوقی و کیفری و همچنین 2 شعبه در دادسرای مرکز استان کرمان جهت رسیدگی تخصصی و سریعتر به پرونده های مرتبط با مسائل اقتصادی و بنگاه های تولیدی اختصاص یافته است.
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان تاکید کرد: بنا بر وظیفه شرعی، قانونی، ملی، اجتماعی و وجدانی همه مسئولان و دستگاه ها در قبال رونق تولید، رفع گره های اقتصادی و همچنین مشکلاتی که قشرهای آسیب دیده جامعه از قبل مسائل معیشتی تحمل می کنند، تکالیف و وظایفی دارند زیرا امروز ملت ایران و کشور جمهوری اسلامی ایران درگیر مسائل اقتصادی است که بخشی از آن از بیرون به کشور تحمیل می شود.
وی تصریح کرد: همه اتفاق نظر داریم مشکل اصلی کشور که باید درباره آن چاره اندیشی شود بحث اقتصادی است لذا دستگاه های حاکمیتی و آحاد ملت باید تمام همتشان را در سال جدید برای رونق تولید بکار گیرند و تمام ظرفیت ها ،امکانات و بسترهای موجود در جهت رونق تولید تلاش نمایند و طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب سال جدید سال گشایش مشکلات اقتصادی ملت ایران است.
در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و پیرو نام گذاری سال جدید به نام 'رونق تولید' و در ادامه اقدامات انجام شده اولین نشست ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضائی در کرمان با حضور رئیس کل دادگستری استان، فعالان اقتصادی و دستگاه های اجرایی جهت تبادل نظر در خصوص بیان مشکلات و رفع موانع تولید به صورت همزمان در مرکز استان و تمامی شهر های استان تشکیل شد.
Copyright © 2017. All right reserved