www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
سه شنبه 25 تیر 1398
یکشنبه 25 فروردین 1398 , 18:43
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان:
مصوبات ستاد تنظیم بازار در اسرع وقت اجرایی شوند
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، تسریع در روند اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار استان را جهت جلوگیری از سوء‌استفاده‌‌ها را مورد تاکید قرار داد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدعلی دهقان امروز 25 فروردین در جلسه ستاد تنظیم بازار استان، تسریع در روند اجرای مصوبات را جهت جلوگیری از سوء‌استفاده‌‌ها در بازار مورد تاکید قرار داد.
وی عنوان کرد: با اینکه توزیع با نرخ یارانه‌ای انجام می‌گیرد، اما سوءاستفاده‌هایی در این زمینه وجود دارد و با نرخ‌های متفاوت و بالا فروخته می‌شود.
دهقان نظارت بر روند کار از زمانی که کالا با قیمت یارانه‌ای از مبادی دولتی خارج می‌شود و تا زمانی که به دست مصرف کننده می‌رسد را ضروری برشمرد.
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری کرمان ابراز داشت: بحث نظارت بر کار و مصوبات به شکل قوی باید صورت گیرد.
وی تصریح کرد: دستگاه‌های متولی و همه نهادها در کمیته‌ای برای نظارت باید پای کار باشند و نظارت به شکل قوی انجام گیرد، فرمانداری‌ها با تامین نیرو و امکانات مورد نیاز سازمان صنعت، معدن و تجارت به کمک کمیته‌های نظارتی بیایند.
دهقان همچنین از رسانه‌ها خواست تا به عنوان بازوی کمکی، مشکلات و مباحث حوزه بازار را به مسئولان مربوطه اطلاع دهند.
معاون استاندار کرمان گفت: شکر باید به قیمت یارانه‌ای به دست مردم برسد و در کنار آن برای تامین نیاز استان در ماه رمضان نیز اقدامات لازم صورت گیرد.
معاون استاندار کرمان همچنین به سهمیه 3 هزار تن شکری استان کرمان از کارخانه میبد اشاره داشت و گفت: 80 درصد این سهمیه وارد استان شده و با قیمت 3 هزار و 550 تومان در حال توزیع است.
وی از شهروندان درخواست کرد تا هرگونه تخلف در زمینه گرانفروشی را حتما به دستگاه‌های نظارتی با شماره 124 گزارش دهند.
دهقان بیان داشت: در زمینه تامین گوشت نیز از هفته گذشته 4 هزار راس دام وارد استان شده و با قیمت 45 هزار تومان توزیع شده است، ضمن اینکه گوشت با ارز نیمایی هم وارد می‌شود که امیدواریم از فردا وارد بازار شود و بتوانیم تعادل قیمتی در گوشت قرمز هم داشته باشیم.
مهدی حسینی‌نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار داشت: بازار الان متولی خاص ندارد و این چالش را باید برطرف کرد.
وی در خصوص نظارت بر بازار عنوان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت در کل استان کرمان 70 نیروی نظارتی دارد و بزرگ‌ترین چالش ما کمبود نیرو است.
حسینی‌نژاد خواستار کمک دستگاه‌ها و فرمانداری‌ها برای افزایش و تکمیل گشت‌های مشترک نظارتی بر بازار و توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه عرضه و تقاضاست که این بازار را تنظیم می‌کند، افزود: 65 هزار تن سرانه مصرف و نیاز شکر استان کرمان است و باید بحث تامین آن را دنبال کنیم که اگر انجام نشود تنظیم بازار را دچار مشکل می‌کند.
بنا بر این گزارش در سومین جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان، مصوبات کمیته نرخ‌گذاری در مورد صنف آلومینیوم‌ساز، پارکینگ‌های عمومی، آموزشگاه‌های رانندگی پایه سوم مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین در این جلسه بر تامین پارچه مورد نیاز استان برای تهیه و تولید فرم مدارس در سال تحصیلی آینده تاکید شد. 
Copyright © 2017. All right reserved