www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
سه شنبه 25 تیر 1398
دوشنبه 26 فروردین 1398 , 19:18
تاکید استاندار کرمان بر ضرورت تشویق مردم برای تثبیت املاک
استاندار کرمان بر ضرورت تشویق مردم برای تثبیت املاک تاکید و تصریح کرد : بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری ها در استان معطل سند مالکیت است که باید این موضوع تعیین تکلیف شود.
 
به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمد جواد فدائی امروز در دیدار مدیرکل و معاونان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، اجرای طرح کاداستر و تثبیت مالکیت را در رونق سرمایه گذاری داخلی و خارجی موثر دانست و افزود: بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری ها در استان معطل سند مالکیت است که باید این موضوع تعیین تکلیف شود.
وی به اجرای طرح کاداستر و ثبت حدود 70 درصد اراضی ملی در استان اشاره و اعلام کرد: استان کرمان آماده هرگونه همکاری برای اجرای باقیمانده این طرح و تثبیت مالکیت است؛ زیرا ثبت مالکیت اراضی ملی و دولتی جزو کارهای اصلی است.
استاندار کرمان با اشاره به تصرف بخشی از اراضی ملی از سوی برخی افراد در ابتدای انقلاب و کشت محصولات کشاورزی و صدور مجوز حفر چاه برای همان زمین ها، تصریح کرد: تمدید پروانه چاه های آب زمین های تصرف شده، نیازمند سند مالکیت است و جزو مشکلاتی است که امروز شهرستان ها با آن مواجهند.
دکتر فدائی خاطرنشان کرد: در دوره تصدی آقای رزم حسینی در منصب استانداری کرمان، این موضوع پیگیری و طرحی مشترک از سوی مجمع نمایندگان استان و استانداری کرمان تهیه اما سازمان بازرسی کل کشور مانع اجرای این طرح شد؛ لذا ضروری است موضوع این زمین ها در جلسه حفظ حقوق بیت المال نیز مطرح و تصمیم گیری شود.
استاندار مردم استان را به تبدیل اسناد دفترچه ای به اسناد کاداستر توصیه و تاکید کرد : انتظار می رود تبدیل اسناد دفترچه ای به اسناد کاداستر از سوی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان پیگیری شود تا در شرایط بحرانی این اسناد مورد سوء استفاده قرار نگیرند.
در این دیدار مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در گزارشی با بیان اینکه طرح کاداستر توانسته است اختلافات مرزی را برطرف کند، افزود: کاداستر از طرح های پیشگیرانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حوزه مبارزه با زمین خواری و نیز افزایش دقت نقشه های ثبتی و تصویب و اجرایی کردن قانون جامع حدنگار است که اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در اجرای این طرح در کشور پیشگام بوده است.
رضا طالبی زاده با تشریح چگونگی خدمات رسانی و کسب رتبه های این اداره کل در کشور، یادآور شد: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در زمینه تثبیت اراضی ملی، برای چهارمین سال پی در پی رتبه برتر کشوری را به دست آورده است.

وی با تاکید بر اینکه از مجموع 17 میلیون و 200 هزار هکتار اراضی دولتی در استان کرمان، 13 میلیون و 100 هزار هکتار تثبیت مالکیت اراضی ملی و دولتی صورت گرفته و سند تک برگ صادر شده است، اجرای باقیمانده این طرح را نیازمند همراهی و حمایت استانداری دانست.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان با اشاره به اینکه در جنوب استان کرمان تاکنون 3 میلیون و 400 هزار هکتار تثبیت مالکیت اراضی ملی و دولتی انجام شده است، گفت : از مجموع 135 میلیون هکتار اراضی دولتی در کشور، 42 میلیون هکتار تثبیت مالکیت اراضی ملی و دولتی شده که بخش عمده ای از این آمار مربوط به استان کرمان است.

طالبی زاده به نقش مهم پرونده ها و اوراق ثبتی در دفاع از حقوق مالکانه دولت و مردم اشاره و خاطرنشان کرد : 80 درصد اوراق و پرونده های ثبتی استان ترمیم ، اسکن و با حذف گردش فیزیکی پرونده، از بسیاری تخلفات، جعل و سرقت پرونده های ثبتی پیشگیری شده است.

وی با اشاره به بهره برداری از سه ساختمان جدید کرمان، سیرجان و رفسنجان در کمتر از 20 ماه در سال گذشته با هدف تسهیل روند خدمت رسانی به مردم، گفت : با احداث ساختمان های جدید و مستحکم، پرونده های ثبتی از خطر حوادثی مانند سیل و زلزله در امان خواهند بود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان درباره اسناد سردفتران و ثبت شرکت ها، یادآور شد: 209 دفترخانه اسناد رسمی، 120 دفترخانه ی ازدواج و 38 دفترخانه ی طلاق در استان مشغول خدمت رسانی به مردم هستند و اسناد متعددی به وسیله این دفاتر صادر می شود.

طالبی زاده با اشاره به برگزاری آزمون سردفترداران در سال گذشته، اعلام کرد: امسال 21 دفترخانه اسناد رسمی به آمار دفاتر اسناد رسمی استان اضافه و انواع رهن و اجاره، صلح و مضاربه و مهم تر از همه قرادادهای بیع انجام می شود.
وی با بیان اینکه در سال 97 بیش از 21 هزار و 805 مورد ازدواج به ثبت رسیده است، گفت: این تعداد در مقایسه با سال 96 با آمار (23 هزار و 969مورد) ، 12 درصد کاهش و طلاق یک درصد رشد داشته است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از رشد 83 درصدی میزان وصول مطالبات بانک های استان در یکسال گذشته نسبت به سال 96 خبر داد و افزود: طی یکسال گذشته در استان کرمان 42 هزار شرکت دولتی و خصوصی به ثبت رسیده که این آمار در سال 97 در مقایسه با سال 96 ، رشد شش درصدی داشته است.
Copyright © 2017. All right reserved