www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
سه شنبه 25 تیر 1398
دوشنبه 26 فروردین 1398 , 19:33
ذخیره بارش‌های اخیر در سازه های آبخیزداری شهرستان رفسنجان
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان گفت: در بارندگی اخیر تمامی پروژه های آبخیزداری اداره اعم از پخش سیلاب، بندهای سنگی، سیمانی و گوراب‌ها آبگیری شده اند.
 
به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا منطقه کویر، مسعود حیدری پور عصر امروز 26 فروردین ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ازقدیم الایام تاکنون همواره چالش ذخیره نزولات آسمانی و جلوگیری از بروز سیلاب به منظور استفاده بهینه از این موهبت الهی یکی از دغدغه های اصلی ذهن بشر بوده است که این امر امروزه تبدیل به یکی از وظایف مهم و خطیر سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور شده است.

وی افزود: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان در راستای اهداف سازمان مبتوع در سال‌های اخیر نسبت به اجرای پروژهای آبخیزداری اقدام کرده که اکنون با نزول رحمت الهی اثر مثبت این سازه ها بیش از پیش مشهود است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رفسنجان خاطرنشان کرد: در بارندگی اخیر تمامی پروژه های آبخیزداری اداره اعم از پخش سیلاب، بندهای سنگی، سیمانی و گوراب‌ها آبگیری شده اند.

حیدری پور خاطرنشان کرد: درصورت عدم اجرای این سازه ها با ورود این حجم عظیم سیلاب که حدود 27میلیون مترمکعب در سطح 30 هزار هکتاراست، امروز باید شاهد بروز خسارت جبران ناپذیری در روستاهای پایین دست می شدیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رفسنجان ادامه داد: بحمدالله این سازه ها ضمن ذخیره نزولات آسمانی و جلوگیری از بروز خسارت سیلاب منجر به ایجاد فضایی تفرجگاهی در منطقه شده است.
Copyright © 2017. All right reserved