www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 31 مرداد 1398
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 , 19:02
مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان اعلام کرد:
پیش بینی برداشت ۲۹ هزار تن پسته از باغات شهرستان رفسنجان
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: در سال جاری ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به محصول پسته وارد شد اما پیش بینی می شود ۲۹ هزارتن پسته از باغات شهرستان برداشت کنیم.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا منطقه کویر، "رضایی" اظهار کرد: فروردین ماه زمان خیلی مهمی برای محصول پسته است و محصول سال آینده نیز به همین ماه بستگی دارد و سال گذشته گرمای فروردین موجب شد تا ارقام کله قوچی و فندقی پسته جوانه گل تولید نکنند.

وی افزود: امسال نوسانات دما، بارندگی تلقیحی و طوفان با سرعت ۷۰ کیلومتر داشتیم که موجب شد ۶ هزارتن پسته خسارت ببیند.

رضایی با اشاره به اینکه پیش بینی می شد ۳۵ هزارتن پسته داشته باشیم، ادامه داد: با این میزان خسارت، پیش بینی می شود ۲۹ هزار تن پسته برداشت شود که ۱۰ برابر سال گذشته است.

وی با اشاره به اینکه امسال درختان دو هفته دیرتر از سال گذشته سبز شدند، افزود: بنابراین برداشت محصول هم دیرتر انجام می گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان اهار کرد: سال گذشته سال استثنایی برای ما در کشاورزی بود و نباید با امسال مقایسه کنیم اما امسال ۴۵ درصد سال ۹۶ پسته داریم.

وی ضعیف ترین ارقام را کله قوچی و فندقی عنوان و ایده آل ترین ارقام امسال را اکبری و چروک نام برد و گفت: رقم احمدآقایی وضعیت متوسطی دارد.

رضایی در ادامه با اشاره به خسارت دیگر محصولات شهرستان اشاره و بیان کرد: ۸۰ میلیارد تومان به محصولات سردسیری از جمله بادام، زردآلو و گردو خسارت وارد شده است.

وی افزود: تقویت بنیه درختان با کوددهی و محلول پاشی و سایر مراقبت ها اهمیت زیادی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان اظهار کرد: امروزه تغذیه درختان به دلیل هزینه های بالا به درستی انجام نمی شود و حداقل هزینه در هر هکتار ۱۰ میلیون تومان است و برای کشاورزی که خیلی خوب هزینه می کند ۲۰ میلیون تومان مخارج هر هکتار باغ است.

رضایی عنوان کرد: در شهرستان رفسنجان ۳۶ هزار بهره بردار پسته داریم و وظیفه داریم برای آن ها کاری انجام دهیم که محصول سرپا بماند و بر همین اساس جلسات توجیهی و آموزشی بطور مستمر و در ایام هفته برگزار می شود.
Copyright © 2017. All right reserved