www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 31 مرداد 1398
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 , 18:31
اخبار خوش برای صادرکنندگان؛
آغاز فعالیت پروژه‌های نیمه‌تمام فنی در عراق
دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق خبر داد: دولت عراق 12 روز ‌پیش ابلاغ کرد که تمام پروژه‌های نیمه تمام فنی در این کشور آغاز به کار کرده و نسبت به پرداخت صورت حساب آنها اقدام شود.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایرنا،«سید حمید حسینی» روز چهارشنبه در نشست اتاق مشترک ایران و عراق گفت: سال گذشته روزانه 20 میلیون دلار به عراق صادرات داشتیم که این عدد معمولا در فروردین ماه با روند کاهشی رو به رو می شود.
وی‌ صادرات به عراق در فرودین ماه را 389 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: تا 24 اردیبهشت امسال 576 میلیون دلار صادرات به عراق داشتیم که تلاش می‌کنیم کمبود صادرات فروردین در آن جبران شود.
دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق خبر داد: دولت عراق 12 روز ‌پیش ابلاغ کرد که همه پروژه‌های نیمه تمام فنی در این کشور آغاز به کار کرده و نسبت به پرداخت صورت حساب آن‌ها اقدام شود.
وی با بیان اینکه بیش از 80 شرکت فنی- مهندسی در این کشور درگیر فعالیت بودند، افزود: چهار میلیارد دلار قرارداد فنی مهندسی در عراق داشتیم که تنها یک‌ میلیارد و 200 میلیون دلار در این سال‌ها فعال بود. با تصمیم جدید عراق باقی این قراردادها پرداخت شده و خدمات فنی مهندسی افزایش خواهند یافت.
حسینی همچنین از آغاز به کار 500 پروژه جدید در این کشور خبر داد.

** بانک کشاورزی و اقتصاد نوین، متصدی پرداخت ریال
وی با اشاره به بخشنامه 13 اسفند بانک مرکزی تصریح کرد: قرار بود سه بانک پارسیان، ملی و تعاون اسلامی از صادرکنندگان دینار خریداری کرده و به آنها ریال تحویل دهند اما محقق نشد.
حسینی درباره تصمیم جدید بانک مرکزی در این زمینه اعلام کرد: قرار است در بانک کشاورزی و اقتصاد نوین شعباتی برای انجام این کار تعیین شود. همچنین مقرر شده چند صرافی معرفی شوند تا از طریق آنها صادرکنندگان دینارشان را تحویل داده و با کمترین اختلاف قیمت، ریال دریافت کنند.
به گفته وی، این اقدام باعث حل مشکلات پیمان سپاری ارزی و نقل‌و ‌انتقالات مالی تجار خواهد شد.
دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق همچنین اعلام کرد: قرار شده صادرکنندگانی که قبل از 26 مرداد سال گذشته صادراتشان را ریالی ثبت کرده بودند، اطلاعات خود را به بانک مرکزی اعلام کنند تا این ثبت سفارش جزو آمارهای صادراتی‌شان حساب شود، در نتیجه مشکلی برای تعهد ارزی آنها بوجود نخواهد آمد.
حسینی در پایان از آغاز بازرسی کالای تجار ایرانی توسط یکی از شرکت‌های ایرانی خبر داد.

Copyright © 2017. All right reserved