www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
سه شنبه 7 خرداد 1398 , 16:00
نفت برنت به بالای ۷۰ دلار بازگشت
قیمت نفت برنت روز سه‌شنبه تحت تاثیر ادامه محدودیت عرضه اوپک و تحریم‌های آمریکا که نگرانی‌ها نسبت به کمبود عرضه را تداوم بخشیده است، بالای ۷۰ دلار در هر بشکه تحکیم شد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با سه سنت افزایش نسبت به قیمت نهایی روز گذشته به ۷۰.۱۴ دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت روز دوشنبه ۲.۱ درصد افزایش پیدا کرده بود.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۵۸ سنت یا یک درصد افزایش نسبت به روز جمعه به ۵۹.۲۱ دلار در هر بشکه رسید. وست تگزاس اینترمدیت روز دوشنبه به دلیل تعطیلات عمومی در آمریکا معامله نشد.

قیمت‌های نفت از دور جدید کاهش تولید اوپک و متحدانش که از آغاز سال میلادی جاری اجرا شده حمایت یافته است. این تولیدکنندگان که به گروه اوپک‌پلاس معروف هستند دسامبر گذشته موافقت کردند از اول ژانویه به مدت شش ماه تولید خود را ۱.۲ میلیون بشکه در روز محدود کنند تا از رشد بیش از حد ذخایر و افت قیمت‌ها جلوگیری کنند. با این حال اوپک و متحدانش از جمله روسیه قرار است روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن برای بازنگری سیاست تولید خود دیدار کنند.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در گزارشی اعلام کردند: مسائل بخش عرضه دوباره مورد توجه قرار گرفته و باعث شده قیمت نفت به شدت افزایش پیدا کند.

علاوه بر توافق محدودیت عرضه اوپک، تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران و ونزوئلا نیز بازارها را دچار محدودیت عرضه کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، با وجود تحولات مذکور بازارها با توجه به کندی رشد اقتصادی که نتیجه تداوم جنگ تجاری میان آمریکا و چین بوده است محتاط مانده‌اند.
Copyright © 2017. All right reserved