www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 25 شهریور 1398
دوشنبه 20 خرداد 1398 , 17:02
استاندار کرمان عنوان کرد؛
لزوم توجه به معیشت مردم در برنامه های سازگاری با کم آبی
استاندار کرمان گفت: برنامه ریزی برای کاهش برداشت از منابع آبی زیر زمینی در سطح استان باید با توجه به وضعیت معیشت مردم دنبال شود.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمد جواد فدائی با اشاره به برداشت اضافه از منابع آب زیر زمینی به طرق مختلف در سطح استان افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده باید تا پایان برنامه ششم توسعه، سالیانه 900 میلیون متر مکعب در حوزه منابع آبی زیر زمینی کاهش مصرف داشته باشیم و در نهایت این روند کاهشی در دراز مدت باعث جبران کسری مخازن آب استان شود.
وی با مهم خواندن اقدامات عملی و پرهیز از مباحث نظری تصریح کرد: در سالیان گذشته اجرای طرح همیاران آب باعث جبران بخشی از این کسری ها شده است ولی برای حل مسأله کم آبی در دراز مدت نیازمند راه حل های اجرایی جدی هستیم.

وی با اشاره به مصوبات جلسات گذشته کارگروه استانی سازگاری با کم آبی اظهار داشت: وجود چاه های غیر مجاز در سطح استان یکی از مشکلات مهم و بحران های جدی برای مقابله با کم آبی است و در جلسات قبل مقرر کردیم روستای چاه حسن رودبار جنوب و چمن در جیرفت به عنوان مناطق پایلوت تعیین تکلیف چاه های غیر مجاز و مجاز انتخاب شوند.
دکتر فدائی با اشاره به گزارش نماینده اداره کل جهاد کشاورزی جنوب استان افزود: طبق اعلام این سازمان، در روستای چمن جیرفت با توجه به مساحت اراضی کشاورزی و تعداد چاه های مجاز و غیر مجاز، میزان برداشت آب از منابع زیر زمینی بسیار بیشتر از حجم مورد نیاز این اراضی است.
استاندار کرمان با تأکید بر هدف اصلی کارگروه استانی سازگاری با کم آبی گفت: برنامه کاهش برداشت از منابع آبی زیر زمینی باید با توجه به در نظر گرفتن معیشت مردم دنبال شود.
وی با انتقاد از آمارهای متناقض ارائه شده تصریح کرد: حل مسائل و مشکلات و مقابله با کم آبی به آمارهای صحیح و دقیق نیاز دارد.
جلسه سازگاری با کم آبی استان امروز دوشنبه 20 خردادماه 98 با حضور دکتر فدائی استاندار، عطاپور و امینی روش فرمانداران کنونی و سابق جیرفت و تعدادی از مدیران استان در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد.
Copyright © 2017. All right reserved