www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 25 شهریور 1398
چهارشنبه 22 خرداد 1398 , 10:18
بررسی میزان پیشرفت پروژه‌های عمرانی اقتصاد مقاومتی استان کرمان
پیرو مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، میزان پیشرفت پروژه‌های عمرانی اقتصاد مقاومتی دستگاه‌های اجرایی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان مورد بررسی قرار گرفت.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، "سید مصطفی آیت‌اللهی‌ موسوی" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در این نشست تعداد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان در سال گذشته را 294 مورد عنوان کرد و گفت: 161 پروژه باید در سال قبل به اتمام می‌رسید که 38 پروژه آن باقی ماند و به امسال موکول شد.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری هم 46 پروژه مستمر مرتبط با اقتصاد مقاومتی داریم، ادامه داد: 133 پروژه اقتصاد مقاومتی از سال گذشته منتقل شده و 72 پروژه جدید نیز در این راستا تعریف شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مبنی بر بررسی پروژه‌های زیرمجموعه ستاد عنوان کرد: برای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی معیارهایی از جمله انطباق حداکثری با اسناد بالادستی، اجرا در بازه زمانی یک ساله، افزایش ظرفیت تولید داخلی و حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال مولد، بهبود وضعیت اقشار آسیب پذیر، بهبود فضای کسب و کار و ... تعریف شده است.
وی به گستردگی حوزه کار در پروژه‌های اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: در تعریف پروژه‌های جدید لازم است که به مسئله تامین اعتبار، قابلیت اجرایی آن و جذب سرمایه‌گذار توجه شود.
آیت‌اللهی‌موسوی بیان داشت: پروژه‌های تعریف شده با معیارها و اصول اقتصاد مقاومتی همخوانی دارند، اما در زمینه اعتبارات و تمایل برای حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذار باید بررسی شوند.
وی به پالایش اولیه صورت گرفته در مورد پروژه‌ها توسط کارشناس دستگاه‌ها و سازمان مدیریت و برنامه از دستگاه‌های اجرای خواست تا پروژه‌هایی که مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی را دریافت کرده‌اند، اما معطل مجوز و یا مشکلات دیگر هستند را اعلام کنند تا تعیین تکلیف شوند.
Copyright © 2017. All right reserved