www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
یکشنبه 19 مرداد 1399
شنبه 25 خرداد 1398 , 13:13
استاندار کرمان تاکید کرد:
مدیران قوانین مزاحم را اعلام کنند/در حراست از حقوق مردم تعارف نداریم
استاندار کرمان گفت: رفع و اصلاح قوانین مزاحم یکی از تاکیدات استان کرمان است و مدیران باید مصادیق این قوانین مزاحم را مطرح کنند تا پیشنهادات رفع آنها ارائه شود تا در ادامه تاثیر مثبت آن بر روند تولید، اشتغال و توسعه را شاهد باشیم.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی روز شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان با تاکید بر این مطلب که تا زمانی که در حوزه های مدیریتی با هم تعارف داشته باشیم، مشکلی حل نمی شود، تاکید کرد: برای حفظ منافع مردم باید اشکالات موجود را مطرح و اصلاح کرد و نمی توان منافع مردم را از بین برد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: بعداز ابلاغ اعتبارات، دستگاهها می توانند موافقت نامه خود را مبادله کنند مگر آنکه به دلیل حجم کارها نتوانند این کار را انجام دهند.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه تدوین سند آمایش به معنای تعیین قالب های حرکت برای رسیدن به اهداف تعیین شده است، تاکید کرد: ابزار ما برای رسیدن به اهداف تعیین شده اعتبارت دولتی و خصوصی است و باید نحوه تعامل بین این ابزارها بررسی شود.
وی ادامه داد: سند آمایش سرزمین بحث بسیار مهمی است که باید اجرایی شود.
*****
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به آخرین وضعیت بودجه استان گفت: با تاکید استاندار مبنی بر جذب اعتبارات از سوی دستگاه ها، درصد جذب استان به 60 درصد رسیده است.
جعفر رودری افزود: 201 میلیارد تومان اعتبار جذب نشده داریم، اما بنا به اعلام خزانه، روند جذب مطلوب است و مشکل عمده ای در دستگاه ها احساس نمی شود.
وی ادامه داد: مجموع اعتباراتی که با تصمیم شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان توزیع می‌شود، سال قبل یک هزار و 308 میلیارد تومان بود که در حال حاضر به یک هزار و 540 میلیارد تومان افزایش یافته و رشد 18 درصدی را نشان می‌دهد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان عنوان کرد: 364 میلیارد تومان اعتبار در بخش تملک دارایی برای استان کرمان ابلاغ شده که مدیران می‌توانند در این زمینه برنامه ریزی داشته باشند.
رودری بیان کرد: از مجموع اعتبارات تملک دارایی ابلاغی به استان تاکنون چهار درصد نقد و مابقی اسناد خزانه است و مدیران باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشند.
وی بیان کرد: میزان رشد متوسط اعتبارات هزینه ای استان ها در سال جاری 18.3 درصد بوده که استان کرمان با توجه به اینکه ترکیب نیروهای قراردادی بیشتری دارد، یک درصد رشد اعتبارات هزینه ای آن از متوسط کشور بالاتر بوده و 19.3 درصد است.
وی گفت: 70 درصد اعتبارات کشور به صورت ملی و در قالب ردیف ها توزیع می شود و در توزیع اعتباراتی که توزیع آنها بر عهده استان است به مناطق محروم توجه ویژه ای صورت می گیرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان نماینده مردم بم، ریگان، نرماشیر و فهرج در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: آثار بد بی توجهی به مناطق محروم در سنوات گذشته ، به وضوح قابل مشاهده است.
حبیب الله نیکزادی افزود: بی توجهی مسئولان در گذشته، عدم مطالبه گری در بین مردم، کمبود اعتبارات و .... موجب بروز عقب ماندگی هایی در بم و سایر شهرستان های شرق استان کرمان شده است که در توزیع اعتبارات باید برای رفع آنها برنامه ریزی کرد.
احمد حمزه، نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب درمجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: اعتبارات سه درصد نفت که برای رفع محرومیت است باید به مناطق محروم اختصاص یابد و به صورت عادلانه در بین این شهرستان ها توزیع شود.
Copyright © 2017. All right reserved