www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
پنجشنبه 30 خرداد 1398 , 18:18
پیگیری مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان در سفر وزیر بهداشت به کرمان
استاندار کرمان گفت: پیگیری برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان و راهکارهای ارتقا شاخص بهداشتی استان در سفر آینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدجواد فدائی در دیدار روز پنجشنبه اعضای نظام پزشکی استان کرمان با اشاره به اینکه وضع کرمان به لحاظ شاخص های بهداشت و درمان مطلوب نیست، تاکید کرد: استان کرمان باوجود تمامی ظرفیت های موجود، در تعداد داروخانه ها، مراکز درمانی روستایی و شهری، شاخص های درمانی و.... پائین تر از شاخص های کشوری است.
وی با اشاره به پیگیری برای استفاده از اعتبارات فنی و اعتباری برای حل مشکلات حوزه بهداشت و درمان، خاطرنشان کرد: مجموعه پزشکی و درمانی در استان کرمان مجموعه بسیار خوبی است و تمامی افراد با تجربه و با حسن نیت برای حل مشکلات جامعه تلاش می کنند.
وی با تاکید بر این مطلب که مشکلات قابل حل در استان را پیگیری می کنیم، اظهارداشت: مواردی که مربوط به سیاست های ملی است را می توان در جلسه ای با مسئولان کشوری مطرح کرد تا این مسائل حل شود.
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه فرصت لازم برای حل مشکلات موجود وجود دارد، عنوان کرد: پزشکان نباید دلسرد شوند و ما نیز هرگونه کمک به این مجموعه را وظیفه خود می دانیم.
دکتر فدائی گفت: نباید اجازه داد در این شرایط برای مردم سخت بگذرد و باید کمک کنیم که سختی ها کمتر شود.
وی افزود: به شدت دنبال آن هستیم که کار اجرایی ۲ بیمارستان دیگر آغاز شود تا به میانگین کشوری در این زمینه دست یابیم و لازمه آن جلب همکاری بخش خصوصی است و یکی از این موارد تعیین تکلیف وضعیت احداث بیمارستان جواد الائمه است.
استاندار کرمان تاکید کرد: کارهای لازم برای رفع کمبودهای موجود نسبت به متوسط کشوری را باید هر چه سریعتر آغاز کرد تا در فرصت معقولی به میانگین کشوری برسیم.
*******
رئیس هیات مدیره نظام پزشکی استان کرمان نیز با اشاره به اینکه هر نظام پزشکی برای خود استقلال مدیریتی دارد.
دکتر عباس کامیابی تصریح کرد: نظام پزشکی یک سازمان صنفی مردمی است و حمایت از حقوق مردم را بر عهده دارد.
وی با تاکید بر این مطلب که نظام پزشکی بر اساس حدود و اختیارات تعیین شده نقش به سزائی را بر عهده دارد، گفت: مبنای کار هیات مدیره نظام پزشکی کرمان بر تعامل بین دستگاهی و بین بخشی است.
رئیس هیات مدیره نظام پزشکی استان کرمان از سرمایه اجتماعی به عنوان سرمایه اصلی نظام پزشکی یاد کرد و ادامه داد: جامعه پزشکی به عنوان یک جامعه مرجع شناخته می شود.
کامیابی تاکید کرد: حدود 4500 نفر در کرمان و هشت هزار نفر در سطح استان عضو سازمان نظام پزشکی هستند.
Copyright © 2017. All right reserved