www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
شنبه 1 تیر 1398 , 00:00
خبرهای خوش استاندار کرمان برای عشایر منطقه لاله‌زار شهرستان بردسیر؛
از اشتغال برای جوانان تا تخصیص اعتبار ویژه برای بهسازی و نگهداری مسیرهای عشایری
استاندار کرمان صبح امروز 31 خردادماه و در حاشیه سفر به شهرستان بردسیر به منظور شرکت در جشنواره گل محمدی لاله زار، به همراه نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت و تعدادی از مدیران کشوری، استانی و محلی با عشایر واقع در پشت سد لاله زار شهرستان بردسیر دیدار و به گفت و گو نشست و از نزدیک در جریان مشکلات غیور مردان و شیرزنان عشایر این مناطق قرار گرفت.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر "محمدجواد فدائی" در این دیدار صمیمی که در یکی از سیاه چادرهای عشایر این منطقه صورت گرفت، در زمینه مشکلات راه های عشایری، خطاب به مسئولین مربوطه گفت: برای بهسازی جاده های عشایری باید تدابیر لازم اتخاذ شود، ضمن آنکه 2 میلیارد تومان اعتبار به غیر از اعتبارات قبلی اختصاص یافته در همین راستا، به منظور نگهداری راه های عشایری استان اختصاص داده خواهد شد.
وی در پاسخ به درخواست عشایرین برای اشتغال جوانان عشایر این منطقه نیز اظهار کرد: برای اشتغال جوانان عشایر در بخش گیاهان دارویی تصمیم گیری هایی خوبی صورت و اقدات لازم در همین راستا انجام شده است به گونه ای که تا سال آینده 60 نفر از جوانان عشایر این منطقه در بخش گیاهان دارویی مشغول به کار خواهند شد.
دکتر فدائی بر لزوم آموزش عشایر برای بهره برداری و کشت گیاهان دارویی تاکید کرد و افزود: انتظار داریم با توجه به پتانسیل این منطقه، مسئولین و صاحب نظران برای رونق صنعت گیاهان دارویی در این منطقه اقدامات لازم را انجام دهند ضمن آنکه اعتبار مورد نیاز آن از طریق استانداری کرمان تامین خواهد شد.
وی در خصوص گلایه عشایر این منطقه در خصوص تصرف غیرمجاز منابع طبیعی توسط برخی افراد سودجو؛ گفت: از فرماندار شهرستان بردسیر می خواهیم بررسی های لازم در مورد تصرف غیرمجاز صورت گرفته را انجام داده و گزارش آن را در اسرع وقت به استانداری ارایه کند تا تصمیم گیری های لازم در کوتاه ترین زمان ممکن در همین راستا صورت گیرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان در این دیدار مقرر گردید به منظور تامین روشنایی مناطق عشایری این منطقه 500 پنل خورشیدی قابل حمل، تهیه و در اختیار عشایر این منطقه قرار داده شده است.
Copyright © 2017. All right reserved