www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 20 تیر 1399
شنبه 1 تیر 1398 , 00:01
استاندار کرمان در سیزدهمین جشنواره گل محمدی لاله زار خواستار شد؛
اختصاص ۱۰ درصد از سود فروش گل محمدی در راستای توسعه منطقه لاله زار
استاندار کرمان گفت: 7000 تن گل محمدی در منطقه لاله زار به فروش می رسد که پیشنهاد می شود اگر تنها 10 درصد از سود این فروش از سوی کشاورزان در قالب شرکت‌های سهامی یا تعاونی جذب و در راستای توسعه منطقه هزینه شود علاوه بر افزایش درآمد خود کشاورزان این منطقه شاهد توسعه شگفت انگیزی در این خطه از استان کرمان خواهیم بود.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر "محمدجواد فدائی" صبح امروز 31 خردادماه در سیزدهمین جشنواره گل محمدی لاله زار شهرستان بردسیر با اشاره به ظرفیت های این منطقه اظهار کرد: منطقه لاله زار، منطقه ای بسیار بکر و دارای محصولات و فرآورده های کشاورزی بسیار خوبی از جمله گل محمدی است که باید قدردان پروردگار و مردم این منطقه باشیم.
وی با اشاره به تولید 7000 تن گل محمدی در منطقه لاله زار اظهار کرد: طبق گزارش فرماندار شهرستان بردسیر شاهد حضور 250 هزار کارگر روز طی یک ماه و نیم کار برداشت گل در این منطقه بودیم که 20 میلیارد تومان دستمزد این کارگران شده است که تاثیر این کار در اقتصاد منطقه را شاهد هستیم و باید این روند ادامه پیدا کرده و توسعه کشت گل محمدی و گیاهان دارویی در این منطقه با نگاه ویژه ای دنبال گردد.
استاندار کرمان با شاره به بازدید صبح امروز خود از منطقه عشایری نشین این بخش اظهار کرد: با توجه به پتانسیل ها این منطقه باید آموزش و سرمایه گذاری در این منطقه توسعه یابد و امیداوریم با برنامه ریزی های مدون صورت گرفته در این زمینه شاهد اشتغال خوبی طی سال اینده در این منطقه باشیم.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان گفت: 7000 تن گل محمدی در منطقه لاله زار به فروش می رسد که پیشنهاد می شود اگر تنها 10 درصد از سود این فروش از سوی کشاورزان در قالب شرکت‌های سهامی یا تعاونی جذب و در راستای توسعه منطقه هزینه شود علاوه بر افزایش درآمد خود کشاورزان این منطقه شاهد توسعه شگفت انگیزی در این خطه از استان کرمان خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی در این مراسم با حضور استاندارکرمان از سند ثبت جشنواره ملی گل محمدی منطقه لاله زار رونمایی شد.
*** لزوم معرفی شهرستان بردسیر به عنوان منطقه ویژه گردشگری استان کرمان
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، "شهباز حسن پور" نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت نیز در این جشنواره با اشاره به لزوم معرفی شهرستان بردسیر و منطقه لاله زار برای جذب گردشگر تصریح کرد: برای معرفی بردسیر به عنوان شهرستان چهار فصل، هنوز در ابتدای راه هستیم.
وی با بیان اینکه در تمامی نقاط شهرستان بردسیر شاهد پتانسیل های آب و هوایی بسیار متنوعی هستیم که نمونه آن در ایران بسیار کم نظیر است، اظهار کرد: برای معرفی شهرستان بردسیر نیازمندیم که مدیران استانی بحث بردسیر به عنوان یک بهشت برای کارفرینی، گردشگری و سرمایه گذاری را در استان و کشور معرفی کرده و این شهرستان به عنوان منطقه ویژه گردشگری در استان کرمان اعلام شود.
حسن پور ادامه داد: بیش از 100 واحد بوم گردی در این منطقه راه اندازی شده است که همین امر سبب گردیده در تمام طول فصول سال این منطقه آماده پذیرش از مسافران و مهمان از سراسر نقاط کشور باشد.
Copyright © 2017. All right reserved