www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
دوشنبه 3 تیر 1398 , 16:54
بدهی معوقه کارفرمایان کرمان به تامین اجتماعی ۷۰۰ میلیون تومان اعلام شد
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه کارفرمایان تا ۱۸ شهریورماه سال جاری مهلت دارند از بخشودگی جرائم بیمه ای استفاده کنند گفت: ۵۰ هزار کارفرما در کرمان ۷۰۰ میلیون تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهی معوقه دارند.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایرنا، علی حسینی محمدآبادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه هر خانواده ای برای تامین معیشبت نیاز به شغل دارد و اشتغال جزو الویت های اساسی یک خانواده است افزود: کافرمایان به عنوان کارآفرینان نقش بی بدلیلی در ایجاد اشتغال دارند تا با هم افزایی اشتغال موجود را حفظ و معیشبت خانواده ها را تامین کنند.

وی با اشاره به اینکه باید خود را وابسته به کارآفرین و کارفرما بدانیم اظهار داشت: کارآفرینان شرکای اجتماعی تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی کرمان با بیان اینکه در این استان ۵۰ هزار و ۱۰۰ کارفرما وجود دارد که کارآفرین کارگاه هستند تصریح کرد: در این کارگاه ها ۳۲۱ هزار نفر به طور مستقیم مشغول به کار هستند و با توجه به زیرساخت های موجود در استان رشد پنج درصدی را حوزه بیمه شدگان در پایان سال ۹۷ نسبت به سال قبل شاهد بودیم که نسبت به میانگین کشوری مطلوب است.

حسینی محمدآبادی تصریح کرد: با وجود تنگاهای اقتصادی که در سال گذشته وجود داشت استان کرمان در بخش کارآفرینی و کارگاهی حدود ۱۲ درصد افزایش داشته و بالغ بر ۶ هزار و ۵۰۰ کارگاه جدید دایر و نیروی انسانی بکار گرفته است که برای استان عملکرد ارزشمندی است.

وی ضمن قدردانی از کارآفرینان استان کرمان که در شرایط اقتصادی و با وجود تحریم های ظالمانه و بسیاری از مشکلات دیگر کار را توسعه و افزایش می دهند و زمینه کار کردن افراد را فراهم می کنند ادامه داد: تامین اجتماعی یک سازمان بیمه ای عمومی غیردولتی در کنار کارفرمایان. و وابسته به حق دریافتی از کارفرمایان و بیمه شدگان و شرکای اجتماعی است و این سازمان بیمه گر هر جا که حضور داشته باشد؛ دغدغه و نگرانی خانواده ها، بیمه شدگان و کارفرمایان را در زمان حوادث، ناتوانی، کهنسالی و از کارافتادگی دور می کند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان بیان داشت: ۱۱۰ هزار خانوار مستمری بگیر در این استان وجود دارد که در سال ۹۸ ماهانه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان مستمری با توجه به افزایش دستمزدها به این افراد پرداخت می شود.

حسینی محمدآبادی با تأکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی در زمانی که کارگر به هر دلیلی نمی تواند کار کند؛ جایگزین کارفرما در تامین و استمرار معیشت کارگران نقش مهمی را ایفا می کند گفت: برخی از مستمری بگیران ۶۵ سال است که از سازمان تامین اجتماعی مستمری دریافت می کند.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان کرمان تحت پوشش این سازمان بیمه ای بزرگ هستند افزود: در سال رونق تولید کمک هایی برای کافرمایان از سوی وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارائه بسته حمایتی شده که بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان یکی از این حمایت ها است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: کارفرمایانی که به سازمان تامین اجتماعی بدهکار هستند می توانند تا ۱۳ شهریورماه به شعب تامین اجتماعی مراجعه و به ترتیب پرداخت اصل بدهی خود از بخشودگی جرائم استفاده کنند.

حسینی محمدآبادی افزود: حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد بدهی کارفرمایان مربوط به جرائم است و اگر این افراد به تامین اجتماعی مراجعه کنند از معافیت جریمه برخودار می شوند که این مهم کمک بسیار خوبی به رونق تولید می کند.

وی با اشاره به طرح خدمات غیرحضوری مرحوم نوربخش در سازمان تامین اجتماعی گفت: مردم، بیمه شدگان و کارفرمایان بدون مراجعه به شعب با استفاده از خطوط اینترنتی و دیتا که وجود دارد می توانند سرویس های مورد نیاز خود را از سازمان تامین اجتماعی دریافت کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه ۲۰ درصد از بانوان کرمانی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند گفت: بانون خانه دار نیز می تواند با مراجعه به تامین اجتماعی از خدمات و حمایت این سازمان برخودار شوند.
Copyright © 2017. All right reserved