www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 20 تیر 1399
دوشنبه 3 تیر 1398 , 17:00
رییس اتاق بازرگانی کرمان:
نباید از دولت انتظار حمایت از صنعت فرش را داشت/لزوم تدوین نقشه راه فرش کرمان
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی استان کرمان، تهیه بانک آمار و اطلاعات فرش استان در همه حوزه ها از جمله تعداد بافندگان، میزان تامین مواد اولیه در داخل استان، میزان صادرات، بازارهای هدف، تعداد صنایع فرآوری و... را ضروری عنوان کرد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا منطقه کویر، "سیدمهدی طبیب زاده" در نشست با روسای کمیته های کمیسیون گردشگری و صنایع دستی اتاق بازرگانی افزود: متاسفانه در طول سال های گذشته همواره از مشکلات و کمبودها در حوزه فرش کرمان گفته شده اما اقدام موثری صورت نگرفته و در حال حاضر آمار و اطلاعات دقیقی که مبنای تحلیل در این صنعت باشد، نداریم.

وی با تاکید بر اینکه همه حوزه‌های این صنعت باید توسط بخش خصوصی احیا و فعال شود، ادامه داد: تجربه سال های گذشته نشان داده هرگاه دولت در فرآیندهای مختلف تولید و فروش فرش دخالت کرده موفقیت چندانی حاصل نشده و در حال حاضر نیز نباید از دولت انتظار حمایت داشت بلکه باید کار را به بخش خصوصی سپرد.

طبیب زاده تصریح کرد: باید صاحبان نام و تجربه در صنعت فرش ساماندهی و مدیریت فعالیت های این حوزه را بر عهده بگیرند و از آنها بخواهیم تجربیات خود را در اختیار کمیسیون گردشگری و صنایع دستی قرار دهند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی استان کرمان در ادامه بر تهیه و تدوین نقشه راه فرش کرمان، تشکیل انجمن فرش و استفاده از تجربه های عامل خوشه صنعتی فرش کرمان تاکید و اظهار کرد: استفاده از برخی برنامه‌های جانبی مانند برگزاری جشنواره‌ها، معرفی صنایع دستی در رسانه ها به ویژه رسانه ملی، خلق آثار هنری با موضوع فرش می تواند به معرفی بیشتر این هنر و افزایش انگیزه پیشکسوتان و فعالان این حوزه کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته با اتحاد و همدلی فعالان فرش کرمان حضور استان در نمایشگاه بین‌المللی فرش تهران خوب و تاثیرگذار بوده که باید این حضور را دائمی و مکان اختصاص داده شده به هنرمندان و صنعتگران فرش را گسترش داد.
Copyright © 2017. All right reserved