www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
دوشنبه 3 تیر 1398 , 22:25
رئیس صمت شمال استان کرمان:
رفع مشکلات ۱۳۰ واحد صنعتی کرمان/ به دنبال توسعه پتروشیمی هستیم
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: وضعیت ۱۳۰ واحد صنعتی در حال رصد است و به دنبال رفع مشکلات آنها هستیم.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از مهر، مهدی حسینی نژاد عصر دوشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با اشاره به اینکه ۳۴ پروژه اقتصاد مقاومتی در سال ۹۸ داریم که یک پروژه آن ملی و ۲۸ پروژه مربوط به بخش خصوصی است، اظهار کرد: انتخاب عموم این پروژه‌ها با نگاه به ظرفیت‌های استان بوده و بیشتر این پروژه‌ها مربوط به زنجیره فولاد است.

وی با بیان این مطلب که استان کرمان در حوزه صنعت در حال تجربه یک است، عنوان داشت: برخی دیگر از پروژه‌ها مربوط به بخش پتروشیمی است چرا که ۲۴ میلیارد دلار درآمد کشور مربوط به بخش پتروشیمی است لذا در استان به دنبال ارتقا و توسعه این بخش هستیم.

حسینی نژاد با اشاره به اینکه درصد پیشرفت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت، معدن و تجارت مشخص است، ادامه داد: امروزه درگیر جنگ اقتصادی هستیم و باید شرایط جنگی را داشته باشیم.

وی ادامه داد: از طرف دیگر با توجه به شعار سوال و تأکید استاندار کرمان بر فعالیت در شش محور با موضع رونق تولید، ۳۱ برنامه عملیاتی را داریم که سعی داریم در همه برنامه‌ها هر شش محور دیده بشود.

وی با بیان این مطلب که ۱۱ برنامه را تعریف کردیم که یکی مربوط به موضوع افزایش تولید است، اضافه کرد: تعداد ۱۳۰ واحد صنعتی را در حال رصد هستیم و به دنبال مرتفع کردن مشکلات آنها هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه امسال تبصره ۱۸ برای ارائه تسهیلات مشخص شده است که در این زمینه شش بانک ورود پیدا کرده است، ادامه داد: یک هزار میلیارد تومان سهمیه برای استان در این زمینه مشخص شده است از طرف دیگر در سال گذشته ثبت سفارش‌ها را دنبال کردیم که این امر یکی از زیرساخت‌های خوب در استان است و با اختیاری که به استان داده شده است در حال دنبال کردن آن هستیم.

وی با بیان این مطلب که ارتباط بین واحدهای کوچک و بزرگ را در دستور کار قرار داده‌ایم، ادامه داد: یکی از مواد مورد توجه ما جلسات شورای معادن است که هر ماه برگزار می‌شود و به دنبال ایجاد رونق در معادن هستیم همچنین بحث دانش بنیان‌ها و ارتباط با دانشگاه به صورت خاص را داریم دنبال می‌کنیم.

حسینی نژاد تصریح کرد: با توجه به اینکه کرمان یک استان صادراتی است موضوع صادرات نیز در اولویت ما است و به دنبال افزایش صادرات در استان هستیم.
Copyright © 2017. All right reserved