www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
دوشنبه 3 تیر 1398 , 22:28
فرماندار بم:
عمران شهری بم و بروات بعد از زلزله پیشرفت قابل توجهی ندارد
فرماندار بم با اشاره به زلزله مخرب سال ۸۲ بم گفت: عمران شهری بم و بروات بعد از این زلزله پیشرفت قابل توجهی نداشته است.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از مهر، هادی شهسوار پور بعداز ظهر دوشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با اشاره به اینکه سند توسعه گردشگری شرق استان با محوریت بم تهیه شده است، گفت: با توجه به زلزله ای که در بم اتفاق افتاد روند گردشگری در بم منفی شد که دلایل مختلفی داشت و برای خروج از این رکود یک پیشنهاد برای مجموعه ارگ قدیم و اطراف آن تهیه شده است.

وی افزود: موضوع این است که باغاتی که اطراف ارگ قدیم هستند به دلیل اینکه توجیه اقتصادی برای مالکان ندارد، رها شده اند.

شهسوار پور با بیان این مطلب که ما به دنبال این هستیم که تملک این باغ ها را داشته باشیم که فاز اول آن بالغ بر هشت هکتار است و برآورد اولیه آن نیز انجام شده است، ادامه داد: به دنبال این هستیم که این باغات تبدیل به خانه های بوم گردی بشود.

شهسوارپور با اشاره به اینکه در بحث بهبود تولید خرما موضوع دهکده خرما و مسئله صادرات را مدنظر داریم که در حال حاضر بحث تسهیلات آن مطرح است، تصریح کرد: طرح آماده شده است فقط الان بحث مجوز محیط زیست است.

وی با بیان این مطلب که در حوزه صنعت در برخی کارخانه ها مشکل داریم همچنین متأسفانه بحث تعدیل کارکنان را داریم، ادامه داد: تا الان ۸۰۰ نیرو از دو هزار و ۸۰۰ نیرو در شرکت مدیران خودرو تعدیل شده است همچنین مشکلاتی مثل ارز داریم از طرف دیگر نیازمند ارائه تسهیلات به این شرکت های خودرو سازی هستیم.

شهسوارپور با اشاره به اینکه ما به دنبال حفظ نیروهای موجود هستیم، تصریح کرد: در حوزه درمان یک بیمارستان در بم بیشتر نداریم که تعداد تخت استاندارد آن ۹۶ تخت است. در حال حاضر یک بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی داریم که حدود ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم با مساعدت استان امسال شاهد پیشرفت قابل توجه این پروژه باشیم.

وی با اشاره به موضع عمران شهری بم و بروات، افزود: عمران شهری بم و بروات بعد از زلزله پیشرفت قابل توجهی نداشته است.

فرماندار بم گفت: شهرداری ما اعتباری ندارد لذا تقاضای ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای شهرداری بم و ۲۰ میلیارد تومان برای شهرداری بروات را داریم که بتوانیم بحث آسفالت را در این دو منطقه پیش ببریم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان هم در این جلسه گفت: در خصوص رفع فقر مطلق افرادی که پشت نوبت بوده اند، تحت حمایت قرار گرفته اند.

عباس صادق زاده افزود: دستورالعملی که کشور در خصوص موضع رفع فقر مطلق ارائه کرده موجب رفع فقر مطلق نمی شود از طرف دیگر ما در استان برنامه هایی را داریم که مربوط به توانمندسازی و اشتغالزایی است و امیدواریم در این زمینه شرایط بهتری رقم بخورد.

عباس سعیدی مدیر سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان هم در این جلسه گفت: دولت تعطیل نیست و در کنار معین های اقتصادی دولت در حال فعالیت است.
Copyright © 2017. All right reserved