www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
سه شنبه 4 تیر 1398 , 17:32
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان عنوان کرد:
مردم استان کرمان در طول چهل سال گذشته با آغوش باز پذیرای مهاجرین افغانی بوده اند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به رابطه تاریخی و فرهنگی دیرینه ایران و افغانستان گفت: فرهنگ اسلامی و ایرانی نسبت به احترام و پذیرایی از مهمانان سفارش مؤکد داشته اند و مردم استان کرمان در طول چهل سال گذشته با آغوش باز پذیرای تمام پناهندگان بودند.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازیی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمد صاق بصیری در آئین افتتاح نمایشگاه عکس چهل سال خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان در شهر کرمان افزود: از اینکه بین پناهندگان و مردم کشور خودمان تفاوتی وجود ندارد و مهاجرین از این وضعیت رضایت دارند؛ جای افتخار است و خوشحالی است.
وی با اشاره به سفارش فرهنگ اسلامی و ایرانی برای احترام به مهمانان تصریح کرد: در فرهنگ اسلامی مهمان حبیب خدا دانسته می شود و در فرهنگ ایرانی نیز سفارش به پذیرایی از مهمانان بدون پرسیدن نام آن ها شده است و این نشان دهنده غنای فرهنگی ایرانیان است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تقدیر از زحمات دست اندرکاران نمایشگاه عکس چهل سال خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان اظهار داشت: مردم ایران در طول سالیان متمادی با آغوش باز پذیرای تمام پناهندگان بودند و این نمایشگاه عکس نمودی از اتفاقات خوب برای تمامی پناهندگان در استان کرمان است.
وی با اشاره به پذیرایی کشور ایران از بزرگترین جمعیت پناهنده افغانی بیان داشت: کشورهای ایران و افغانستان دارای رابطه تاریخی و فرهنگی دیرینه ای هستند و برخی از ناامنی های مرتبط با اتباع در کشور ما به اتباع غیر مجاز بر می گردد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، رئیس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ایران نیز در این مراسم با قدردانی از دولت و مردم ایران برای حمایت و میزبانی از پناهندگان خارجی افزود: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر میزبانی مطلوب از پناهندگان، فرصتی برای رشد و تاثیرگذاری اتباع خارجی در جامعه را فراهم کرده است.
صالح صبوح با اشاره به چالش کمیساریای سازمان ملل درباره عدم پذیرش پناهندگان در اغلب کشورهای دنیا افزود: دولت و مردم ایران با پناهندگان و اتباع خارجی مثل خانواده خودشان رفتار می کنند و خوشحالیم که باوجود تمامی چالش ها، دولت و مردم ایران برخورد خوبی با پناهندگان دارند.
***از سال 1393 تاکنون بیش از ده مدرسه در سراسر استان برای مهاجرین ساخته شده است
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان نیز در این آئین با اشاره به خدمات استان کرمان در حوزه های مختلف آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به مهاجرین گفت: این نمایشگاه نمادی از خدمات بسیار زیاد مردم استان در طول چهل سال گذشته به مهاجرین افغانستانی در مهمانشهرها و سایر مناطق استان است و با همکاری دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان استان کرمان راه اندازی شده است.
حمید شمس الدینی با بیان خدمات آموزشی ارائه شده با اتباع خارجی در استان کرمان افزود: از سال 1393 تاکنون بیش از ده مدرسه در سراسر استان برای مهاجرین ساخته شده است و سالیانه سه تا چهار هزار نفر از اتباع استان تحت پوشش نهضت سواد آموزی قرار دارند و به نوعی در تمامی زمینه ها، خدمات مختلفی توسط نظام آموزشی کشور به آن ها ارائه می شود.
وی با اشاره به خدمات اقتصادی ارائه شده به اتباع در مهمانشهرهای استان گفت: حدود هشت هکتار از زمین های مهمانشهر بردسیر تحت پوشش کاشت گل محمدی قرار گرفته اند و هیچ محل سکونت ناامنی در این مهمانشهر وجود ندارد
Copyright © 2017. All right reserved