www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
سه شنبه 4 تیر 1398 , 17:38
فرماندار رفسنجان:
برنامه ای برای جیره بندی آب نداریم/۲ چاه آب وارد مدار شد
فرماندار رفسنجان از وارد مدار شدن دو چاه آب برای رفع مشکل کم آبی شهر رفسنجان خبر داد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازیی به نقل از مهر، مجید فصیحی هرندی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از دلایل کمبود آب، گرم شدن بیش از اندازه هوا و استفاده بیش از حد استفاده از آب است و در سال گذشته مشکل کمبود آب در رفسنجان وجود نداشت.

وی بیان کرد: سال گذشته ۶۰۰ لیتر آب در ثانیه مصرف شد اما این میزان امسال ۷۵۰ لیتر بر ثانیه است که در زمان پیک مصرف آب ۱۵۰ لیتر بر ثانیه با کمبود آب مواجه هستیم که اگر خانواده ای در شبانه روز بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ لیتر در مصرف آب صرفه جویی کند مشکل کم آبی حل خواهد شد.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه در حال حاضر ۲۱ چاه آب آشامیدنی در رفسنجان وجود دارد، خبر داد: در حال حاضر دو حلقه آب در رفسنجان حفر شده است که چاه اول با آب دهی ۴۰ لیتر بر ثانیه وارد مدار شده و چاه دوم فردا چهارشنبه با آب دهی ۳۰ لیتر بر ثانیه وارد مدار می شود و تا حد زیادی مشکل کم آبی بر طرف خواهد شد.

فصیحی هرندی با اشاره به قطعی آب در برخی نقاط شهر، عنوان کرد: دلیل قطعی آب در برخی محلات و کوچه ها قرار دادن پمپ آب بعد از کنتور است که باید بعد از کنتور آب، مخزن و سپس پمپ آب گذاشته شود. زمانی پمپ بعد از کنتور قرار می گیرد باعث می شود حقوق سایر همسایگان ضایع شود و آنها دچار کمک آبی شوند.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه هیچ برنامه ای برای جیره بنده‌ی ای آب نداریم، تأکید کرد: اگر مردم در صرفه جویی آب در فصل تابستان همراهی نکرده و رعایت نکنند، مجبوریم آب را جیره بندی کنیم.

فصیحی هرندی تصریح کرد: مشکلی که اغلب شهروندان با آن مواجه هستند کمبود فشار آب در برخی مناطق شهر است و آن هم به واسطه مصرف بیش از اندازه مردم است.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: مردم هر کجا مشاهده می کنند افرادی اقدام به مصرف غیر قانونی آب و اقدام به آبیاری باغات کشاورزی می کنند مراتب را با شماره تلفن ۱۲۲ یا ۳۴۲۸۱۰۰۰ گزارش کنند.

به گفته وی اداره آب و فاضلاب از ابتدای تابستان به افرادی که می خواهند اقدام به ساخت و ساز کنند، انشعاب آب نداده و فقط به افرادی که منزل مسکونی بنا کرده اند، انشعاب داده می شود.

فصیحی هرندی یادآور شد: با هماهنگی که با دادستان شهرستان صورت گرفته از فردا با افرادی که اقدام به نصب غیر قانونی پمپ وانشعاب غیر مجاز آب کنند، برخورد می شود.

فرماندار رفسنجان در ادامه بیان کرد: در حال حاضر هزار و ۱۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۳۹۰ کیلومتر خط انتقال آب در شهرستان رفسنجان وجود دارد و ۸۶۵ مورد انشعاب غیر مجاز در سال گذشته و ۱۵۰ مورد انشعاب غیرمجاز از ابتدای امسال در رفسنجان جمع آوری شده است.

وی تأکید کرد: مردم در مصرف آب صرفه جویی کرده و همکاری لازم را داشته باشند تا شاهد خالی شدن خطوط آب نباشیم. ضمن اینکه از مردم خواهشمندیم در طول روز از آبیاری فضای سبزدر منزل و محل کار خود خودداری کرده و حتی المقدور شب ها به دفعات کم این کار را انجام دهند.
Copyright © 2017. All right reserved