www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
چهارشنبه 5 تیر 1398 , 18:38
صنعت ذغال سنگ در استان کرمان باید مکانیزه شود
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: برای بهبود رفاه کارگران، کاهش خطرات و همچنین بهبود عملکرد و تولید معادن ذغال سنگ در استان کرمان، این معادن باید مکانیزه شوند.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمد علی دهقان در نشست بررسی مسائل و مشکلات معادن ذغال سنگ استان کرمان افزود: اقتصاد سه شهرستان بزرگ استان کرمان یعنی زرند، راور و کوهبنان به ذغال سنگ متکی است و مسائل این بخش برای مدیریت عالی استان بسیار مهم است.
وی با تمجید از سختکوشی کارگران معادن ذغال سنگ تصریح کرد: کارگران این معادن در بهترین شرایط کاری به رونق تولید در استان کمک می کنند و با فهم و شکیبایی عالی خود از شرایط موجود، باعث بهبود شرایط می شوند.
به گزارش روابط عمومی استانداری، دکتر محمد رضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات معادن ذغال سنگ در استان گفت: صنعت ذغال سنگ در تمام دنیا یک صنعت حمایتی است و باید از این صنعت در ایران حمایت شود.
وی اصلی ترین مشکل معادن ذغال سنگ در کشور را، فقدان متولی برای سیاستگذاری و برنامه ریزی در این صنعت دانست و افزود: متأسفانه این صنعت متولی خاصی در کشور ندارد و جایگاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این حوزه مشخص نیست و این وزارتخانه باید در این بخش ورود جدی کند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید میز حمایت از صنعت ذغال سنگ در وزارت صمت احیاء شود و حدود ده هزار کارگر این صنعت صاحب یک حامی شوند.
پورابراهیمی ارائه پیشنهاداتی در قالب لایحه بودجه برای اختصاص یارانه به صنعت ذغال سنگ توسط وزارتخانه های صمت و کار را از جمله اولویت ها و راهکارها برای حل مشکلات این صنعت دانست و تصریح کرد: متأسفانه قیمت گذاری ناعادلانه و انحصاری ذغال سنگ در کشور باعث ظلم به این صنعت در کشور شده است و ذوب آهن اصفهان به تمامی معادن ذغال سنگ کشور ظلم می کند.
وی پیگیری برای صادرات ذغال سنگ را یکی دیگر از راهکارهای حل مشکلات صنعت ذغال سنگ در کشور عنوان کرد و گفت: ذغال سنگ ایران امروزه از ظرفیت تولید برای صادرات با قیمت تعادلی با نرخ ارز امروزی را دارد و ما به زودی قیمت ذغال سنگ را با هدف واقعی سازی قیمت در بازار بورس عرضه خواهیم کرد.
پورابراهیمی عرضه ذغال سنگ در بورس را راهکار نجات این صنعت دانست و اضافه کرد: واردات دو میلیارد دلار ذغال سنگ به کشور، ضمن تعطیلی معادن داخلی، به نوعی خیانت به کشور و عامل ایجاد مشکلات کمبود اشتغال و بیکاری است.
به گزارش روابط عمومی استانداری، در این نشست که با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد؛ نمایندگان جامعه کارگری معادن ذغال سنگ استان کرمان مشکلات خود را بیان کردند.
در پایان این نشست میرهادی قره سید رومیانی معاون امور مجلس وزیر کار با اشاره به صحبت های دکتر پورابراهیمی گفت: تمامی راهکارهای نماینده مردم کرمان و راور در مجلس را به عنوان مصوبات و راهکارهای حل مشکلات صنعت ذغال سنگ از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می پذیریم و برای اجرایی کردن آن ها تلاش می کنیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، جلسه بررسی مسائل و مشکلات معادن ذغال سنگ استان ظهر امروز چهارشنبه 5 تیرماه 98 با حضور محمد علی دهقان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، میرهادی قره سید رومیانی معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد رضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، محسن دلبری مدیر کل امور استان ها و حسن معتمدی مدیر کل امور مالی و ذیحساب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدجواد عسکری مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد و جمع زیادی از نمایندگان جامعه کارگری معادن ذغال سنگ استان در دفتر معاونت اقتصادی استانداری برگزار شد
Copyright © 2017. All right reserved