www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
یکشنبه 19 مرداد 1399
چهارشنبه 5 تیر 1398 , 18:45
معاون استاندار کرمان در نشست شورای ترافیک استان تاکید کرد:
لزوم ساماندهی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کرمان
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی شهر کرمان نیازمند ساماندهی و نوسازی است.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی امروز پنجم خرداد ماه در یکصد و سی و دومین نشست شورای ترافیک استان کرمان که به بررسی وضعیت حمل و نقل عمومی شهر کرمان و حومه پرداخت، بر ساماندهی و نوسازی این ناوگان تاکید کرد و افزود: حمل و نقل عمومی در حومه شهر همانند گذشته و با توجه به مصوبه شورای ترافیک استان توسط شهرداری‌ها ارائه می‌شود.
وی افزود: به منظور ساماندهی اتوبوس‌های خارج از شهر، کارگروهی زیر مجموعه شورای ترافیک تشکیل می‌گردد تا راهکار لازم را بررسی کنند و با توافق راهداری تغییرات در این بخش صورت گیرد.
موسوی ادامه داد: وظیفه ما خدمت رسانی به مردم است و نمی‌توانیم به یکباره حمل و نقل حومه را رها کنیم، بنابراین تا یک ماه آینده، همچنان حمل و نقل حومه شهر توسط شهرداری‌ها انجام می‌گیرد.
دکتر غلامحسین زیوری مدیرکل دفتر فنی امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری نیز به عمر بالای ناوگان حمل و نقل عمومی کرمان اشاره داشت و گفت: سال‌های متمادی است که اتوبوس‌ و تاکسی جدیدی به شهرداری‌ها داده نشده است، اما از سوی دیگر متوسط عمر ناوگان حمل و نقل عمومی، جزو ملاک ارزیابی و درجه‌بندی استان‌ها محسوب می‌شود.
وی بیان کرد: شهرداری در سال‌های گذشته به جهت هزینه بالایی که برای تهیه ناوگان جدید حمل و نقل وجود دارد، توانسته نسبت به بازسازی تعدادی از اتوبوس‌ها اقدام کند، اما در نهایت متوسط عمر حمل و نقل استان بالا است و درجه‌بندی ما پایین می‌آید.
عبدالهادی طاهری رئیس سازمان مدیریت حمل‌ و نقل بار و مسافر شهرداری کرمان گفت: مجموعا 276 دستگاه اتوبوس ملکی و خصوصی تحت امر سازمان اتوبوسرانی کرمان قرار دارند که 165 مورد آنها ملکی هستند و 60 تا 70 دستگاه آنها فعال هستند.
وی ادامه داد: از مجموع 111 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی هم 85 دستگاه فعال هستند و مابقی به دلایلی از جمله فرسودگی و مشکل قطعات متوقف مانده‌اند.
طاهری افزود: دولت باید هر سال به این اتوبوس‌ها یارانه می‌داد که انجام نشد و همین امر مشکل‌ساز شده است، ضمن اینکه قرارداد 30 تا 40 درصد اتوبوس‌های بخش خصوصی تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.
وی خاطرنشان کرد: 4 هزار و 500 تاکسی در شهر کرمان وجود دارد که 3 هزار و 500 تا 3 هزار و 700 مورد آنها فعال هستند و مابقی بنا به دلایلی مسافرکشی نمی‌کنند.
رئیس سازمان مدیریت حمل‌ و نقل بار و مسافر شهرداری کرمان با بیان اینکه مسن‌ترین ناوگان حمل و نقل عمومی کشور را در استان داریم، ابراز داشت: 2 هزار و 200 تاکسی شهر کرمان عمر بالای 10 سال و قابل بازسازی هستند.
طاهری اضافه کرد: اولویت ما در خصوص بازسازی تاکسی‌ها، 500 خودروی پیکان هستند و ظاهر خوبی برای شهر ندارند و درخواست داریم تسهیلات نوسازی به آنها تعلق گیردو 4 میلیون و 200 هزار تومان برای اسقاط خودروی فرسوده داده می‌شود و رانندگان توان خرید خودروی جدید را ندارند.
Copyright © 2017. All right reserved