www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
سه شنبه 11 تیر 1398 , 20:34
وزیر بهداشت خبر داد:
تدوین برنامه ۵ ساله توسعه شاخص های بهداشتی و درمانی استان کرمان
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: پس از این سفر، برنامه 5 ساله جهت توسعه و ارتقا شاخص های بهداشتی و درمانی استان کرمان تدوین خواهیم کرد و در این برنامه زمان بندی شده به بررسی علل عقب ماندگی شاخص های بهداشتی استان کرمان نسبت به متوسط کشور پرداخته خواهد شد و برای حل آن راهکارهایی ارایه می شود.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان دکتر سعید نمکی صبح امروز 11 تیرماه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه سفر به شهرستان های شرقی استان کرمان در جمع خبرنگاران از اهداف سفر خود به استان کرمان سخن به میان آورد و گفت: در این سفر به بررسی آسیب های احتمالی و مشکلات حوزه بهداشت و درمان این استان پرداخته خواهد شد ضمن آنکه افتتاح چندین پروژه بهداشتی و درمانی در شمال، جنوب و شرق استان کرمان نیز در این سفر در دستور کار قرار گرفت تا در آینده بتوانیم گام های اصولی در جهت گسترش و توسعه زیرساخت های نظام سلامت برداریم.
وی به تبیین میزان پیشرفت های بهداشتی و درمانی در استان کرمان پرداخت و بیان کرد: با توجه به دیدگاه دولت تدبیر و امید به نظام سلامت جامعه، خوشبختانه در این دوره توسعه های چشمگیر و خوبی در این بخش در سطح کشور و به ویژه مناطق محروم و کم برخوردار داشته ایم اما همچنان اعتقاد داریم کمبودهایی در این حوزه در سطح کشور وجود دارد که باید نگاه ویژه ای داشته باشیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: پس از این سفر، برنامه 5 ساله جهت توسعه بهداشتی و درمانی استان کرمان تدوین خواهیم کرد و در این برنامه زمان بندی شده به بررسی علل عقب ماندگی شاخص های بهداشتی استان کرمان نسبت به متوسط کشور پرداخته خواهد شد و برای حل آن راهکارهایی ارایه می شود.
وی به پروژه های باقی مانده از وزارت دکتر هاشمی اشاره و بیان کرد: همه قول های وزیر قبلی مانند چک سفید امضا بوده که آنها را به سرانجام خواهیم رساند.
نمکی به برخی درخواست های مطرح شده از سوی مسئولین شرق استان کرمان در نشست صبح امروز خود با آنها اشاره و اظهار کرد: یکی از مسائل مطرح شده در این جلسه نیاز این منطقه به اورژانس هوایی بود که با توجه به اینکه زیرساخت های لازم برای راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی در شرق و جنوب استان کرمان فراهم است برای این مهم پس از سفر تصمیم گیری خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان و بیماری های غیرواگیردار واقع در بیمارستان پاستور شهرستان بم افتتاح شد.
براساس این گزارش؛ زیربنای این مرکز، 2 هزار و 875 مترمربع بوده که هم اکنون 87 تخت بیمارستانی در آن فعال است.
همچنین بخش اعصاب و روان امیره با 22 تخت فعال و زیربنای 500 مترمربع با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برخی مسئولین استانی و شهرستانی در شهرستان بم افتتاح شد. گفتنی است برای ساخت این بخش 23 میلیارد ریال هزینه شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با حضور در گلزار شهدای شهرستان بم به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد
Copyright © 2017. All right reserved